Emekli Maaşı Ne Kadar Alırım 2016 – 2017

Emekli Maaşı Ne Kadar Alırım 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Emekli maaşları ne kadar? İnsanların en büyük hayalleri arasında emeklilik yer almaktadır. Peki, bir ömür boyu çalışarak sonunda mutluluğa ermek için emeklilik nasıl olmalı. Çalışanların emekli olabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumuna primlerinin yatırılması gerekiyor.  Geçtiğimiz aylarda çıkan torba yasa ile yüz binlerce kişiye emeklilik yolu açıldı. Emeklilik hayali bir kurmakta güçlük birçok insan bir anda bu yasadan yararlanarak emeklilik isteğine kavuştu.

Emekli olsam ne kadar maaş alırım?

Bir çok vatandaşın hayallerin arasında vardır. Ssk’dan ne kadar emekli maaşı alırım ? veya bağkur emekli maaşı ne kadar alırım ? gibi sorular ilk akla gelmektedir. Bu soruların yanıtlarını ödemiş olduğunu sigorta primine göre hesaplayarak söyleyebiliriz. İşte merak ettiğiniz sorular ve cevapları ;

Emekli olursam ne kadar ikramiye alırım ? bir çok insan merak etmektedir. Genellikle ikramiye hesabı şu şekilde yapılır. Çalıştığı yıl ve prim ödemesi baz alınarak genel hesap yapılmaktadır. Asgari ücretten yeni emekli olan kişi en düşük seviyeden ikramiye hakkı kazanmaktadır. Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım hesaplaması anlatılmıştır.

Peki bugün emekli olsam kaç lira maaş alırımşimdi emekli olsam kaç lira alırımbugün emekli olsam kaç lira maaş bağlanır ? bütün bu soruların ortak yanıtları şu şekildedir. En düşük seviyeden emekli olursanız (asgari ücret seviyesinden ödenen primlerden) 985 TL’dir.

Emekli olursam kaç lira bunun net yanıtını bilmek için primlerin ödenme seviyenin bilmek gerekir.

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap