Emniyet Amiri (Müdürü) Maaşları

Emniyet Amiri (Müdürü) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkemizde kamu düzenini sağlamak amacıyla devlet tarafından polisler görevlendirilmektedir. Polislerin yapmış olduğu işler bakımından kendi arasında birkaç bölüme ayrılmaktadır. Örneğin kaçakçılıkla mücadele şubeleri, eroin esrar narkotik şubeleri, asayiş şubeleri, ahlak şubeleri ve trafik şubeleri gibi sıralayabiliriz. Bütün polis teşkilatının görevi ülkemizde adaleti sağlamak amacıyla suçluları kanun önüne çıkarmaktır. Geçtiğimiz yıllarda polis maaşları istenilen seviyede değildi. Son düzenlemeler ile birlikte bir takım iyileştirmeler geldi. Fakat sıkıntılar sadece maaşlar ile sabit değildir. Polislerin sosyal imkanları ve çalışma şartları hayli zordur. Bunların iyileştirilmesi yönünde çalışmaların olduğu söylemek isteriz.

Vatan toprağı üzerinde her yerde görev yapabilecekleri gibi sınır ötesi operasyonlarla da Polis Özel Harekat, Jandarma Özel Harekat, Özel Kuvvetler Komutanlığı Sualtı Taarruz Komutanlığı gibi birimler ile koordineli bir şekilde görevleri sürdürmektedirler. Çalışma şartlarının zorluğundan bahsedersek mesaileri oldukça yoğundur. Halk arasında bilinen mesai kavramı tam olarak yoktur. Bilinen mesai işleri polisler için geçerli değildir.

Göreve bağlılık kanun ve yasaların bütünlüğünü sağlamak kamu düzeni gibi şartları sağlaması gerekmektedir. Polis amirleri de polis memurlarının en üst düzeyde olan sınıfların birim amirleridir. Şube müdürlükleri ve bölge müdürlükleri gibi farklı kodları ayrılmaktadır.

Emniyet Amiri Maaşları 2016 – 2017

Şube amiri veya bölge amirinin görevi, kendine bağlı birimlerin yönetimi koordineli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Konumuzda emniyet amiri yani emniyet müdür maaşları hakkında bazı bilgiler paylaşacağız Aşağıdaki tabloda Ocak ve Temmuz 2017 maaşları görebileceksiniz bilindiği üzere Temmuz 2017 maaşı %4 olarak memur zam artış ile birlikte yenilendi. Yine maaşın üzerine bu farklar eklenerek tabloda yansıtıldı. Ayrıca burada belirtilen maaşların bekar personele göre hesaplandığını unutmayınız. (2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 eklenmemiştir.)

  • 4.sınıf emniyet müdürü maaşları
  • 4.sınıf emniyet müdür yardımcısı maaşları
  • 3.sınıf emniyet müdürü maaşları
  • 3.sınıf emniyet müdür yardımcısı maaşları
  • 2.sınıf emniyet müdürü maaşları
  • 2.sınıf emniyet müdür yardımcısı maaşları
  • 1.sınıf emniyet müdürü maaşları
  • 1.sınıf emniyet müdür yardımcısı maaşları
  • İl – İlçe emniyet müdürü maaşları

kategorilerinde olan amirler arasında maaş farklılıkları vardır. Doğu tazminatı, ek görev, eğitim gibi bazı ödemeler tablo içerisinde eklenmemiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan 2017 Polis Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde polis maaşları, polis maaşları 2017 ve polis maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Emniyet Amiri (Müdürü) Maaşları

Aktif Maaş

3625 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

145 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3770 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap