En Yüksek Maaş Alan Memurlar

En Yüksek Maaş Alan Memurlar

En yüksek memur maaşı hangi kurumda ? En yüksek memur maaşı veren kurumlar ?  En yüksek maaşı hangi memur alıyor ? gibi bir çok soru vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Memurluk gerçek anlamda ülkemizde çoğu kesimi cezbediyor. Memur olma hayali ile sürekli sınava giren milyonlarca insan var. Fakat hangi kurum ne kadar maaş veriyor ? Bu yazımızı okumadan önce kesinlikle Kurumlara Göre Maaşları okumanızı tavsiye ediyoruz. Memur maaşlarının belirlenmesinde en büyük rol katsayıdan geçmektedir. Peki, en yüksek memur maaş katsayısı hangisi ?

Ak Parti hükümeti 14 senedir tek iş başında iktidarda. Hükümet zamanında memurlara bir çok zam geldi. 2002 yılında en düşük memur maaşı 392 TL iken, şimdilerde 2200 TL sınırını aşmış durumdadır.

Özellikle son 5 yıldır, (2012-2013-2014-2015-2016) maaşlara ciddi artış geldi. Bu artış hem enflasyon oranlarına göre, hemde sendikalar ile kamu iş arasında imzalanan protokollere göre belirleniyor. En düşük memurlardan en yüksek memurlara kadar kademe derecelerine göre memur maaşları ;

Aşağıda yazılan maaşların içerisine aile yardımı ve yan ödemeler eklemiştir. (Bekar personele göre hesaplanmıştır. Vergi dilimleri Temmuz 2016’dır.)

En yüksek maaş alan devlet memurları

Vaiz (1/4) Maaşları : 2.780 TL

Polis Memuru (8/1) Maaşları  : 2.908 TL

Doktor (7/1) Maaşları  : 3.435 TL

Şube Müdürü (1/4) Maaşları : 3.571 TL

Mühendis (1/4) Maaşları : 3.647 TL

Avukat (1/4) Maaşları : 4.156 TL

Uzman Doktor (1/4) Maaşları  : 4.172 TL

Profesör (1/4) Maaşları  : 5.178 TL

Genel Müdür (1/4) Maaşları  : 6.894 TL

Müsteşar (1/4) Maaşları  : 7.832 TL

Bir önceki yazımız olan Şube Müdürü Maaşları başlıklı makalemizde şube müdür maaşı, şube müdür maaşları ve şube müdürü maaş durum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bir Cevap Yazın

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap