Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Endüstri meslek liseleri ülkemizin teknik açıdan ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştirmek için oluşturulmuş eğitim ve öğretim kurumlarıdır. Bu kurumlarda çalışan öğretmenlerin birincil görevi öğrencilerin genel kültür birikimlerinin yanı sıra mesleki donanımlarını oluşturmaktır. Endüstri meslek lisesi öğretmenleri başlığı altında ortak ders öğretmenlerinden ziyade bölüm öğretmenlerinden bahsedeceğiz. Bu bölümler ayakkabıcılık, bilgisayar, boya teknolojisi, deri teknolojisi, dokumacılık, döşemecilik, elektrik, elektromanyetik, gıda teknolojisi, harita ve kadastro, iş makineleri, kuyumculuk, makine, motor, matbaa, torna tesviye ve bunun gibi bölümlerdir. Bu liselerdeki öğretmenler branş öğretmenleri gibi değildirler. Örneğin elektrik-elektronik mühendisliği bölümünü bitirmiş olan kişiler formasyon eğitimlerini tamamlayarak meslek liselerinde veya mesleki eğitim birimlerinde öğretmenlik görevini icra edebilirler. Bu tür liselerde görev alan öğretmenlerin uygulama alanında uzmanlaşmış olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin mesleki açıdan merak ettiği bütün konulara cevap verebilmeleri aynı zamanda ilgi uyandırmaları onlara mesleklerini sevdirmeleri gerekmektedir. Endüstri meslek liselerinde görev alan öğretmenlerin uygulama konusunda ne kadar iyi olması gerekiyorsa bu pratik ve teorik bilgiyi karşıya aktarmada da bir o kadar iyi olması gerekmektedir.

Meslek Lisesi Öğretmen Maaşları

Meslek liselerde öğretmenler mesleki konularda öğrencileri bilgilendirirler. Ekonomi anlamında Türkiye’nin önemli basamaklarından birisidir. Burada yetişen öğrenciler piyasaya girdikleri zaman ekonomiye can vermektedir. Kalifiyeli işçi veya mühendis statüsünde işlerini idame ettirirler.

2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 yılları için yaklaşık öğretmen zammı senelik %7 civarındadır.

Meslek Lisesi Öğretmenleri Maaşları

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2862 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

143 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3005 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap