Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur Maaşları

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Günümüzde enerjilerin ve tabii kaynakların kullanımı oldukça önemlidir. Ülkeler özellikle enerjinin dönüştürülmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bizde sizlere ülkemizde bu alanlarda faaliyet gösteren Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memurluğu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.  İlk olarak; Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memurları ülkemizde bulunan tabii kaynakları tespit ederek bu kaynakların değerlendirilmesinde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda enerjinin dönüştürülmesi hakkında alışmalar yapar.

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı, maden mühendisliği, petrol mühendisliği, jeoloji mühendisliği, makine mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, çevre mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve haritacılık mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, iktisat, ekonomi, işletme, maliye, uluslar arası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi gibi bölümlerden mezun olan kişileri istihdam etmektedir.

 

Kurum İçi Memur Maaşları Ne Durumda ?

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memur alımı ilanlarını genellikle internet sitesinden yayınlamaktadır. İlgili bakanlıkta çalışabilecek durumda iseniz bu ilanları takip etmelisiniz. Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı’nda da diğer bakanlıklar gibi faklı maaş uygulaması yapılmaktadır. Bu maaş uygulamasında en düşük maaş lisans bölümü mezunlarında 4 bin TL civarındadır. Maaş meslek yılına ve eğitime göre yükselmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde sağlık bakanlığı maaşları, sağlık bakanlığı maaşları ne kadar ve sağlık bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Memur ...

Aktif Maaş

2769 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2879 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap