Felsefe Öğretmeni Maaşları

Felsefe Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Felsefe öğretmenliği bölümü yıldız bölümler arasındadır. Evreni, kendini ve bilim üzerine kurulmuş bir bilim dalıdır. Düşünme çok önemlidir. Düşünme yeteneği olan öğrenciler tercih etmesi gerekir. Bütün bilimlerin temeli felsefeye dayanmaktadır. Pozitif bilimler denilen bilimin temelidir. Yapılan doktora unvanın karşılığı batı dillerinde bu manada kullanılmaktadır. Felsefe bölümü bu bağlamda ciddi bölümdür. Felsefe bölümünün özeti düşünme ve düşünmeyi duru hale getirme üzerine kurulmuştur. İşin mantığını anlayarak gerekli işleri yapması konusunda uzmandırlar. Yapılan işte kavramlar üzerine durarak, o kavramların birbirlerini kapsayıp kapsamadığını araştıran bilim bölümüdür. Analitik düşünmeyi, sorgulamayı geliştiren bir bölümdür. Varlık, sanat, bilgi, bilim, eğitim, din, siyaset ve hukuk alanları kapsamaktadır.

Türkiye de Cumhuriyet ilk yıllarında kurulan bölümdür. Günümüze geldiğinde önemli yeterlilik kazanmıştır. Bilim insanların dünya çapında ilgi uyandıracak katkısı söz konusundur. Önemli eserler ortaya koymaktadırlar. Doğu ve batı çeşitliliği kapsayan bölümdür.

Son yıllarda kamu kurumlarda kendi yapmış olduğu sınavlar ile uzman alımları yapılıyor. Bunlar daha çok analiz, yeteneği isteyen branşlardır. Olayları değerlendirme yapabilecek personelleri seçiyor. Bunlardan bazıları Kamu Güvenliği Müsteşarlığı, İçişleri Bakanlığı gibi sıralayabiliriz. Kendilerini ekstra yetiştirmek suretiyle farklı iş kollarında oldukça yayın iş imkanı bulunmaktadır.

Felsefe öğretmeni olmak için felsefe öğretmenliğini bitirmeniz gerekmektedir. Daha sonra KPSS sınavı ile (Genel Kültür-Genel Yetenek-Eğitim Bilimleri) başarılı bir puan alarak atamanız gerçekleşiyor.

Felsefe öğretmeni ne kadar maaş alır ? Merak edilen soruların başında geliyor. Aşağıda maaş bilgileri yazılmıştır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Felsefe Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3005 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3095 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap