Fransızca Öğretmeni Maaşları

Fransızca Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Fransızca öğretmen maaşları ne kadar ? Merak ettiğiniz konuları açıklayacağız. Fransızca maaşları, Fransızca öğretmen maaşları 2016 ? ve daha onlarca soru ve detaylar haberimizde…

Ülkemizde hatta sadece ülkemizde değil dünya genelinde ek dil bilmek çok önemlidir. Ülkemizde de insanlara yabancı dil dersleri ilkokul çağından itibaren verilmektedir. Genellikle yabancı dil olarak İngilizce eğitimi veriliyor olsa da bazı okullar Fransızca ve Almanca eğitimi de vermektedir. Bizde sizlere yazımızda Fransızca öğretmenliği hakkında detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak, Fransızca öğretmenliği nedir ve ne iş yaparlar? Sorusunun cevabı ile başlayalım. Fransızca öğretmenliği Fransızca dil eğitiminin olduğu yerlerde eğitmenlik yapan kişilerin unvanıdır. Fransızca öğretmenleri, çalıştıkları kurumdaki öğrencilere Fransızca dil yapısını bilmelerini sağlayacak ve Fransızca konuşmalarını sağlayacak eğitim vermektedir.

Yazımızın devamına ise Fransızca öğretmeni nasıl olunur? Sorusunun cevabı ile devam edelim. Fransızca öğretmeni olmak isteyen kişiler üniversitelerin Fransızca Öğretmenliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Fransızca öğretmenleri, Fransızca dil eğitimi verebildikleri gibi gerekli formasyonları almaları takdirinde sınıf öğretmenliği de yapabilmektedir.Fransızca öğretmeni olmak isteyen kişilerin yabancı dil öğrenmeye hevesli kişiler olması ve ezberlerinin kuvvetli olması gerekmektedir. Fransızca zor konuşulan bir dildir bu yüzden ayrı bir çalışma disiplini gerektirir. Bu mesleği yapmak isteyenlerin bunu bilmesinde fayda var. Fransızca öğretmenleri KPSS ile atanıp devlette çalışabildikleri gibi özel sektörde de çalışabilirler.

Fransızca Öğretmen Maaşları Ne Kadar ? Temmuz – Ocak

Fransızca öğretmenliği maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; bir Fransızca öğretmeni devlet okullarında öğretmenlik yaptığı takdirde maaşları 2 bin 500 TL ve 2 bin 700 TL arasında değişmektedir. Meslekteki yılına göre bu maaş artış gösterebilir. Özel kurumlarda çalışan Fransızca öğretmenlerinin ise maaşları kuruma göre değişkenlik gösterir.

Yıllar bakımından (2011-2012-2013-2014-2015-2016) baktığımız zaman 6 yılın ortalaması %7 civarındadır. Ocak ve Temmuz 2017 maaşları aşağıda verilmiştir. Mesleki bakımından ülkemizde geçerliliği olan bir bölümdür. İş imkanı bakımından;

  • Öğretmenlik (Kamu, özel veya özel ders)
  • Akademik kariyer,
  • Uluslar arası şirketler,
  • Tercümanlık şirketleri,

gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Kişinin alanında kendini geliştirmesi için tecrübe kazanması gerekmektedir. Burada belirttiğimiz gibi Fransızca öğretmeni maaşları ne kadar ? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Bu yönde takıldığınız konularınız olursa bizlere yazabilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Fransızca Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2667 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

107 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2774 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap