Geçici (4C’li) Personel Maaşları

Geçici (4C’li) Personel Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Geçici personel maaşları ne kadar vatandaşlarımız arasında en çok merak edilen geçici çalışanların hakkında bilgiler vereceğiz geçici personeller belediyeler taşeron işçiler kamu kurumlarında bir süre istihdam edilmektedir Bunlara net örnek vermek istersek Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından altı ay süreli geçici personel istihdam edilmesidir. Geçici kadrolar da çalışacak kişilerin statüleri 4C olarak bilinmektedir. Çalışanların bu anlamda bir çok sıkıntıları vardır. Bunlardan birincisi iş güvencelerinin olmamasıdır. Diğer bir sıkıntı ise aldıkları ücretin çok düşük olmasıdır. 2005 yılında yapılan düzenleme ise Sosyal Güvenlik Kanunu (SGK) kapsamına alındılar. Daha önce böyle bir güvenceleri yoktu. Ne memur ne de işci statünde yer alıyor. Konumuzun en altında yer alan tabloda (BES) kesintisi yapılmadan maaşlar yansıtılmıştır.

4c li personel

Peki 4c li personel kimdir ? 4c li personel ne demektir ? 4-c li personel hangi işlerde çalıştırılır ? 4 c’li personel döner sermaye alabilirmi ? ve 4/c’li personel kurum değiştirebilir mi ? Merak edilen hususlara birlikte yanıtlar arayalım. 4C olarak isimlendirilen personel 657 sayılı devlet memurları kanunun 4 C maddesi kapsamında görev yapan çalışanlara verilen isimdir.

4 c’li personel alan kurumlar

  • Başbakanlık
  • Bakanlıklar
  • Özel il idareleri
  • Belediyeler

4 c li personel maaş bordrosu ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunlarına göre değişmektedir.  4c li personel maaşları 2017 Ocak yılı için en düşük maaş 1700 TL civarındadır. En yüksek maaş ise 2050 TL civarındadır.

4 c’li personelin maaş hesaplaması kurum tarafından belirlenmektedir. Geçici personel maaşı ne kadar aşağıda yer almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Lisans mezunu en düşük geçici personel (4C) maaşıdır. BES kesintisi yapılmamıştır.

Geçici (4C’li) Personel Maaşları

Aktif Maaş

2050 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

82 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2132 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap