Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Maaşları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ülkemizde en önemli bakanlıklardan birisidir. Bakanlık özellikle gençler için yaptığı projelerle oldukça değerli bir bakanlık haline gelmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda memur olanlar gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini desteleyici programlar düzenlemesi gerekir.  Gençlerin içerisinde ki potansiyeli ortaya çıkararak kişisel gelişim sağlar. Aynı zamanda gençleri spora da yöneltmek için projeler yaparlar

Gençlik ve Spor Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Gençlik ve Spor Bakanlığı da diğer bakanlıklar gibi ihtiyacı doğrultusunda birçok bölümden mezun memur almaktadır. Bu bölümler; hukuk, iktisat, işletme, siyasal bilgiler, sosyoloji, psikoloji, istatistik, iletişim, endüstri mühendisliği gibi bölümlerdir. Aynı zamanda spor ile ilgili alanlardan mezun olanlar da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çalışabilirler.

Türkiye’nin en iyi bakanlıkları arasındadır. En aşağıda memur maaşı verilmiştir. İncelerken bu hususa dikkat ediniz. Bakanlığın bünyesinde çalışan kadroları sıralamak gerekirse;

 • Gençlik Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı,
 • Gençlik Bakanlığı il spor müdürü ve müdür yardımcısı,
 • Gençlik Bakanlığı ilçe spor müdürü ve müdür yardımcısı,
 • Gençlik Bakanlığı daire başkanı ve daire başkanı yardımcısı,
 • Gençlik Bakanlığı doktor, avukat
 • Gençlik Bakanlığı mühendis,
 • Gençlik Bakanlığı müfettiş ve denetçi,
 • Gençlik Bakanlığı memur ve aday memur,
 • Gençlik Bakanlığı tekniker ve teknisyen,
 • Gençlik Bakanlığı bilişim personeli ve sekreter,
 • Gençlik Bakanlığı diğer kadroları (antrenör, antrenör yardımcısı, hizmetli)

Gençlik ve Spor Bakanlığı Maaşları 2016 – 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda memur olmak için Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girilmesi gerekir. Bakanlık genellikle memur alımlarında KPSS puan şartı koymaktadır. Ayrıca başvuru esnasında CV’de gönderilmektedir. Bakanlık hakkındaki eleman alımlarını bakanlığın resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda memur maaşları oldukça değişmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda memur olanların aldığı en düşük maaş 2 bin 298 TL civarında olmaktadır. Bu maaş memurun alanına göre ve mesleki yılına göre değişkenlik göstermektedir.
Maaşların memur zamların göre artış gösterdiğini söyleyelim. Böylece 2016 yılı toplamda %11’lik zam gelirken, 2017 yılı için ise %7’lik zam oranı verilecektir. Böylece en düşük memur maaşı 2017 yılı 2 bin 350 TL seviyelerine yükselecektir. Burada ziyaretçilerimizin unutmaması gereken bir husus da belirletmek istiyoruz. Burada vermiş olduğu maaş bilgileri en düşük seviyededir. Maaşların belirlenmesinde asgari geçim indirimi, kişinin hizmet ve derecesi, eş durumu ve çocuk sayısı gibi kriterleri baz almaktadır.

Gençlerin spor aktivitelerinin geliştirilmesine yönelik bir çok projeye imza atıyor. Olimpik spor salonlar, yüzme havuzları, uluslar arası turnuvalar gibi bir çok faaliyeti bu projeleri örnek gösterebiliriz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2680 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2760 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap