Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur Maaşları

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Gıda ve tarım sektörü ülkemizde oldukça önemli bir haldedir. Hatta sadece ülkemizde değil bütün dünyada çok önemlidir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda memur olanlar üretilen gıdaları denetler, tarım ile ilgili destek paketleri oluşturur. Çiftçinin eksiğini ve ihtiyaçlarını belirler, hayvancılık ile ilgilenenlere destek paketleri oluşturur. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda memur olanların gıda, tarım ve hayvancılık ile ilgili işlerde sorumludur diyebiliriz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda memur alımları KPSS ile yapılmaktadır. Kurum gerekli olan memur sayısına göre alım yapar. Bakanlık genellikle Ziraat mühendisi, su ürünleri, gıda, balıkçılık teknolojisi, harita mühendisi ve veteriner hekim ile veteriner teknisyen bölümlerinden mezun almaktadır. Bunların dışında bakanlığın ihtiyacına göre diğer mühendisliklerden ve hukuk bölümünden de mezun olanlar alınmaktadır.

Aşağıda bakanlığın bazı kadro ve sınıfları bulunmaktadır.

  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı daire başkanı ve yardımcısı,
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müfettiş ve denetmen,
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bölge ve şube müdürü
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı,
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memur, vhki ve aday memur,
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mühendis, tekniker ve teknisyen
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bilişim uzmanı, kadrolu memur ve sözleşmeli memur
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı özel güvenlik ve taşeron personel
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işçi ve yardımcı hizmetler (şoför gibi)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memur alımı ilanlarını genellikle internet sitesinden yayınlamaktadır. İlgili bakanlıkta çalışabilecek durumda iseniz bu ilanları takip etmelisiniz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda memur maaşları diğer bakanlıklarda olduğu gibi değişmektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda memur olanların aldığı en düşük maaş 3 bin TL civarında olmaktadır. Bu maaş memurun alanına göre ve mesleki yılına göre değişkenlik göstermektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur ...

Aktif Maaş

2769 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2879 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap