Gişe Memuru Maaşları – Ne İş Yapar – Nasıl Olunur

Gişe Memuru Maaşları – Ne İş Yapar – Nasıl Olunur

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Gişe memuru veya görevlisi olarak bildiğimiz kadro hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca gişe memuru ne iş yapar ? Gişe memuru maaşlarına da değineceğiz. Bu kadroları merak eden ziyaretçilerimizin konumuzu dikkatli okumanızı tavsiye ederiz. Gişe memuru maaşları memur zamlarına göre düzenlenmektedir. Eğer devlet tarafından verilen zamlar enflasyondan düşük olursa, artı enflasyon kadar zam gelmektedir. Örneğin verilen zam %5 enflasyon ise %7 çıkarsa +%2 fark memur maaşlarına zam olarak ödenmektedir.

Gişe Yetkilisi, Görevlisi, Memuru

Gişe memurluğu sadece bankalarda olmadığı gibi bazı kamu kurumlarda vardır. Yıllar bazında 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 seneleri itibariyle memur maaşlarına göre zamlanmıştır. Zam oranlarını dikkate aldığımız zaman yıllara göre aynı oranda arttığını görmek mümkün. Enflasyonun %100’e dayandığı dönemlerde memurların maaşların zor ödendiğini biliyoruz. Şu an ki durumla kıyaslama yaptığımız zaman memurların durumunun çok çok iyi olduğunu görüyoruz.

Küçük işletmelerin battığını ve ülkenin bataklığa süreklendiğini biliyoruz. Şu an ki duruma baktığımız zaman mukayese bile edilmesinin imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Gişe ve fen memurlukları başta olmak üzere şu da memur kadrolarının maaş yönünden çok iyi olduğunu belirtelim.

Gişe Memuru Ne İş Yapar

Gişe memurları çalıştıkları kadrolar incelediğimiz zaman başta; Vakıfbank, Garanti Bankası, Denizbank, Finansbank, PTT, Halkbank, TEB, THY, ,YHT, Tedaş, Kuveyt Türk, Yapı Kredi, Albaraka Türk, Akbank, Ziraat Bankası , İş Bankası ve İdo kurumları gelmektedir. Ne iş yaptığıma baktığımız zaman kurumların işleyişlerin para işleriyle uğraşırlar. Banka kurumlarda gişe görevlileri müşterilerin fatura, kredi kartı borcu, kredi işlemleri, eft, havale gibi işlemlerini yaparken, THY de görev alan memurlar bilet kesilmesi ve iade işlemleri gibi hizmetlerini sunarlar.

Bu işlemler bir yana yoğun çalışma mesaileri vardır. Özellikle bankalarda görev yapan personel 9 – 18 arasında çalışırken bilet işlemleri görevlisi vardiyalı çalışmaktadır.

Gişe Memur Maaşları

Memur maaşlarıyla zam geldiğini yukarıda bahsetmiştik. Gişe memurları maaşları çalıştığı kuruma göre değişir. Bankalarda ortalama 2500 – 3200 TL maaş alırken, gişe görevlisi İDO ve PTT gibi kurumlarda 2400 – 3000 TL maaş almaktadır. THY ise ekstra olarak 300 TL farklı maaş alırlar.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap