Görme Engelliler Öğretmeni Maaşları

Görme Engelliler Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Engelli öğretmenliği diğer öğretmenliklere göre daha ağırdır. Görme engelli sınıf öğretmenliği ise engelli sınıf öğretmenlikleri arasında önemli yere sahiptir. Bizde yazımızda sizlere görme engelliler sınıf öğretmenli hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımıza “görme engelliler öğretmenliği nedir ve ne iş yaparlar?” sorusunun cevabı ile başlayabiliriz. Görme engelliler sınıf öğretmenleri görme problemi olan ve göremeyen yetersizliği çocukların ilköğretim çağına geldikleri zaman eğitimlerini veren öğretmenlerdir.  Görme engelliler sınıf öğretmenlerinin alanları diğer öğretmenliklere göre biraz daha sabır isteyen bir öğretmenliktir.

Yazımızın devamına “görme engelliler öğretmenliği nasıl olunur?” sorusunun cevabı ile devam edelim. Görme engelliler sınıf öğretmeni olmak için üniversitelerin lisans programlarından görme engelliler sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olunması gerekmektedir. Aynı zamanda görme engelliler sınıf öğretmenleri branş derslerine girmezler.  Görme engelliler öğretmeni olma şartları içerisinde bu bölümden mezun olmanız şartı vardır.

Görme Engelliler Öğretmeni Taban Puanları

Lisans taban puanlarını incelediğimiz zaman şu tablo ;

rogram Adı Fakülte Adı Bölüm Adı Puan
Türü
Kont. Yerl. Taban Puan En Büyük
Puan
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi Görme Engelliler Öğretmenliği YGS-4 67 67 383,20361 414,52802
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi Görme Engelliler Öğretmenliği (KKTC Uyruklu) YGS-4 1 0 veri bulunamadı veri bulunamadı

Görme Engelliler Öğretmeni Maaşları

Görme engelliler sınıf öğretmenliği oldukça zor bir meslektir. Bu mesleği yapmak isteyen kişiler özellikle teknik bilgi sahibi, sabırlı, sevecen ve anlayışlı olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda engellilere yardım etmekten ve engelliler ile vakit geçirmekten hoşlanmaları gerekir.  Görme engelliler sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; görme engelliler sınıf öğretmenleri 2 bin 500 ile 2 bin 700 TL arasında maaş alırlar. Ek dersler ile bu maaş daha da yükselebilir.

Merak Edilen Sorular

Görme engelliler öğretmeni aranıyor ? Görme engelliler öğretmenin görevleri nelerdir ? Görme engelliler öğretmeni iş ilanı ? Görme engelliler öğretmeni arayan kurumlar ? İş arayan adayların kamu kurumlarında ve özel okullarda iş bulabilirler. KPSS ile atamalar kamu kurumunda veya diğer özel okullarda görev yapmak isteyen adayların CV’leri hazırlamalı ve özel kurumlara başvurması gerekmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Görme Engelliler Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3005 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3095 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap