Güvenlik Elemanı Maaşları Ne Kadar

Güvenlik Elemanı Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son zamanların belki de en popüler meslekleri arasında güvenlik hizmetleri gelmektedir. İş bulma konusunda bir nebze sıkıntı çekiyorsanız siz de kesinlikle güvenlik elemanı olarak bir iş bulabilirsiniz. Yapmanız gereken silahlı veya silahsız eğitim veren kursu başarılı bir şekilde tamamlamak olacaktır. Güvenlik çalışanlarının iş alanı oldukça geniştir. Ankara, İstanbul,İzmir ve Kayseri gibi büyük şehirler de bu alan daha da fazladır. Ortalama bir milyon civarında güvenlik elemanı olduğunu belirtelim. Yine bu sektöre olan ihtiyaç günden güne artıyor. Güvenlik personeli maaşları çalıştığı birim kurum veya özel şirkete göre değişmektedir. Asgari ücret alan güvenlik elemanları ile devlet kurumlarında güvenlik hizmetleri veren personeller ortalama 1000 lira fark bulunmaktadır.Ayrıca sosyal haklardan ve diğer avantajlardan yararlanmaktadır. Peki, güvenlik görevlisi maaşları ne zaman artacak bu konuyla ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir çalışma yapıldığı biliyoruz. Güvenlik görevlisi maaş tasarısı yakında çalışanların yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Geneli itibariyle baktığımız zaman insanlar özel sektör yerine kamu kurumu bankalar gibi yerleri tercih ediyor. Hem çalışma bakımından rahat olması hem de ileriye yönelik kalıcı ve sağlam bir iş garantisi sebebiyle tercihler arasında ilk sırada yer alıyor. Güvenlik görevlisi maaşları ne zaman yatacak sorusu ise çalışan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Özel sektör de her ayın 5’i ile 10’u arasında yatarken, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında 15’inde maaşlar yatmaktadır.

Silahlı güvenlik görevlisi maaşları ne kadar 1500 TL ile 2000 TL arasındadır. Kurum, kuruluş ve özel şirketlere göre değişmektedir. Silahsız güvenlik görevlisi maaşları ne kadar ise 1300 TL – 1800 TL arasındadır.

Aşağıda yer alan maaş bilgisi silahlı özel güvenlik maaşıdır. Asgari ücret oranın zam 2017 yılı için geçerlidir. (%3) Ayrıca asgari geçim indirimi bekar personel göre göstermiştir. Aylık net maaşlardır.

Güvenlik Elemanı Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

1600 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

48 TL (%3)

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

1643 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. Sedat polat dedi ki:

  Devlet el atmalı Ğüvenlik şirketlerine en az 2000tl olmalı onlarda polis asker ğibi yetkileri var

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   Haklısınız, en kısa sürede yetkilerinin gerekli önlemlerini almaları gerekmektedir.

   Saygılar…

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap