Harita-Tapu-Kadastro Öğretmeni Maaşları

Harita-Tapu-Kadastro Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Harita, tapu ve kadastro öğretmenliği hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Yazımızın sonunda bu meslek ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Matematik, fizik, kimya, edebiyat gibi derslerin öğretmenliklerine göre daha az bilinen harita, tapu ve kadastro öğretmenliği hakkında sizlere bütün merak ettiklerinizi gidereceğiniz bir yazı hazırladık. İlk olarak, harita, tapu ve kadastro öğretmenliği nedir ve ne iş yaparlar? Sorusuyla başlayalım.  Harita, tapu ve kadastro öğretmenleri çalıştıkları lise ve dengi okullarda öğrencilere yapı ve yapı ressamlığı, harita ve kadastro hakkında detaylı bilgi verir. Aynı zamanda harita, tapu ve kadastro öğretmenleri sınıf öğretmeni de olabilmektedir.

Harita, tapu ve kadastro öğretmenliği nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; harita, tapu ve kadastro öğretmeni olabilmek için üniversitelerin Yapı Öğretmenliği ve Yapı Ressamlığı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmanız gerekir. Bu bölümlerin eğitim süresi 4 yıldır. Bu eğitimin alınmasının sonrasında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girilir. Eğer bu sınavdan gerekli başarı elde edilmişse tercih yapılar ve tercih sonucunda kişi atanırsa atandığı okulda harita, tapu ve kadastro öğretmeni olarak görece başlar.

Öğretmen olmak isteyen adayların öncelikle bu bölümü incelemesinde yarar olacaktır. Hem çalışma alanı bakımından hem de işi alanın geniş olması bakımından zengindir. Adaylar fakülte bittikten sonra KPSS’ye girmesi lazım. Ardından MEB tarafından yapılan atamaları takip etmesi gerekiyor. Eğer ki, atamanız olmaz ise özel sektör başta olmak üzere bir çok alanda bu konuda iş yapabilirsiniz. Özel danışmanlık şirketleri, uluslar arası firmalar, projelendirme firmalar gibi sıralayabiliriz.

Harita, tapu ve kadastro öğretmenliği maaşları 2016 – 2017

Genel anlamıyla bu mesleğin artısını eksini konuşmaya çalıştık. Yaptıklarımız araştırmalar, kullanıcı görüşleri ve öngörülerden ibaret olduğunu unutmayınız. Fakat yine de meslek seçiminde kararın kendinize ait olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

Harita, tapu ve kadastro öğretmenliği maaşları ne kadar? Sorusunun cevabı ise; Mesleğe yeni başlayan bir harita, tapu ve kadastro öğretmeni ilk olarak 2 bin 800 TL’ye yakın bir maaş ile işe başlayacaktır. Meslekte ilerlediği yıl boyunca maaşta artış görülebilir. Aynı zamanda 6 ayda bir yapılan zamlardan da yararlanılır. Girilen ek dersler bu ücrete tabi değildir.

Memur maaşlarına gelen zam oranlarıyla birlikte öğretmen maaşları 2017 Ocak ayı içerisinde %3 oranında, Temmuz 2017 için ise %4 oranında zam gelecektir. Bu zam sendikalar ile hükümet arasında imzalanan anlaşmaya göre belirlenmiştir. Ayrıca burada verilen zam oranın üzerine artı olarak da enflasyon farkı ödenecektir. (Zammın enflasyona yenik düşmesi durumda geçerli olacaktır.)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Harita-Tapu-Kadastro Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

3005 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3095 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap