Hasta Bakıcı Maaşları

Hasta Bakıcı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hasta bakıcıları, hastaların bakımına odaklanan; hastaların optimal sağlık ve yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışan sağlık sektörü içindeki bir meslektir.  Hasta bakıcıları, yaşam kalitesini iyileştirmek için hastalığın tedavisine odaklanan; hekimler, terapistler, hasta, hasta ailesi ve diğer ekip üyeleri ile işbirliği içinde çalışan kimselerdir.

Hasta bakıcısı olmak son derece zor bir şeydir. Hasta bakıcıları çok sabırlı olmalıdır. Hastalar ile uğraşmak onların bakımını yapmak çok sabır gerektiren bir iştir. Hasta bakıcılığı yapan kimseler son derece güler yüzlü olmalıdır, hastanın psikolojisini olumsuz yönde etkilememelidir. Hasta bakıcısı olabilmek için sağlık liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir.

Hasta bakıcıları, işe alınırken bir takım psikolojik ve fiziksel testlerden geçirilir. Özellikle yapılan fiziki testlerde, hasta bakıcısının sağlıklı olması çok önemlidir. Hasta bakımına yeterli olabilecek kişiler bu testlerden olumlu sonuç alabilmektedir. Hasta bakıcıları devlette ve özel sektörde çalışabilir. Özel sektörde çalışan hasta bakıcılarının maaşları son derece değişiklik göstermektedir.

Özellikle kendini alanında yetiştirmiş hasta bakıcılar çok yüksek maaşlar kazanabilmektedir. 2017 hasta bakıcı maaşları hakkında bilgiye tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

YIL ZAM Hasta Bakıcı
2017 7% 2.473 ₺
2016 8% 2.311 ₺
2015 6% 2.140 ₺
2014 9% 2.019 ₺
2013 6% 1.852 ₺
2012 8% 1.747 ₺
2011 7% 1.618 ₺
2010 8% 1.512 ₺
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Yeminli Tercüman Maaşları başlıklı makalemizde tercüman maaşı, tercüman maaşları ne kadar ve yeminli tercüman maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap