Hasta Bakım ve Yaşlı Hizmetleri Maaşları

Hasta Bakım ve Yaşlı Hizmetleri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hasta bakım ve yaşlı personel maaşları hakkında bilgileri konumuzdan öğrenebilirsiniz. Sağlık insanın en önemli sermayesidir. Bu anlamda insan sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Konu içerisinde hasta bakım ve yaşlı hizmetleri ile detaylı aşamaları öğrenebilirsiniz.

Branşlar genellikler herkes tarafından bilinirken bazı mesleklerin öğretmenlikleri bilinmez. Fakat ülkemizde pek bilinmeyen ve oldukça önemli öğretmenlikler de vardır. Bunlardan birisi ise hasta ve yaşlı hizmetleri öğretmenliğidir. Birçoğunuz belki de hasta ve yaşlı hizmetleri öğretmenliğini ilk kez duydunuz. Fakat yazımızı okuduktan sonra bu öğretmenlik hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Hasta bakım ve yaşlı hizmetleri nedir ve ne iş yapar? Sorusuyla başlayalım. Hasta ve yaşlı hizmetleri, hasta ve yaşlı hizmetleri konusunda eğitim veren lise ve dengi okullarda öğretmenlik görevinde bulunur. Hasta ve yaşlılara nasıl bakılması gerektiğini sosyal hizmetlerdeki yerleri hakkında bilgiler verir.

Hasta bakım ve yaşlı hizmetleri personeli nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; Hasta ve yaşlı hizmetleri öğretmeni olabilmek için üniversitelerin Ebelik, Ergoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Hemşirelik, Sağlık Eğitimi bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olan kişilerin öğretmen olmaları için mesleklerinde bir süre çalışmaları ve tecrübe edinmeleri gereklidir. Öğretmenlik yapmak için özel okulları tercih edecek kişiler özel okulların iş ilanına başvurması yeterlidir. Devlet okullarında öğretmenlik yapılabilmesi için KPSS’ye girilmesi gereklidir.

Hasta Yaşlı Bakım Maaşları

Ortalama KPSS atama puanlarını incelediğimiz zaman en düşük 70 puan ile atandıklarını görüyoruz. Evde bakım hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışırlar.

Hasta ve yaşlı hizmetleri öğretmeni ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; Hasta ve yaşlı hizmetleri öğretmenlerin özel okullarda aldıkları maaş farklıdır. Devlet okullarında ise ilk mesleğe başlanılan yıl maaş 2 bin 500 ve 2 bin 700 TL civarında olunabilmektedir. Bu ücrete ek dersler dahil değildir.

Bu mesleğin öğretmenlik dalı olduğu gibi direk olarak bakanlık bünyesinde yaşlı ve hastalıkların bakımı ile ilgilenen kişiler de bulunmaktadır. Okullarda teorik dersin yanında pratikte yapılmaktadır. Bu meslek pek yaygın değildir. Fakat günümüz şartlarında gereklilikler arasında yerini almaktadır. Aşağıda kadrolu sağlık personeli maaşı bulunmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Hasta Bakım ve Yaşlı Hizmetleri Maaşları

Aktif Maaş

2598 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

78 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2676 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap