Hazine Uzmanı Maaşları

Hazine Uzmanı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Türkiye’nin en gözde kurumlar arasında yerini alan Hazine Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı maaşları ile ilgili bazı bilgiler paylaşacağız. Öncelikle kuruma girebilmeniz için lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme sınavına girmeniz gerekmektedir. Kurumun açacağız sınavlar ile başvuru yapmanız gerekiyor. Böylesine güzel bir kuruma girebilmek için sadece KPSS şartı aranmıyor, ALES ve YDS gibi kriterlerde uzman yardımcılığı ve uzmanlık kadroları için istenen şartlar arasında karşımıza çıkıyor.

Hazine Atama Puanları ve Maaşları

Merkezi Ankara’da olan kurum Ekonomi Bakanlığı’na birlikte senkronize çalışıyorlar. Son yıllarda uzman yardımcılığı kadrolarına alınan bölümleri incelediğimizde uluslararası ilişkiler, maliye, işletme, yönetim bilişim sistemleri, yerel yönetimler, iktisat gibi bölümlerin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda Kamu Personeli Seçme Sınavı taban puanı 60 olarak belirlenirken kuruma giriş için 85 puan ve üstü almak gerekiyor.

Peki maaşları incelediğimizde ne gibi farklılıklar var diye soracak olursanız aşağıda 2017 ye ait Ocak ve Temmuz maaşları birlikte verilmiştir. Burada belirttiğimiz maaş en düşük seviyededir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Hazine Uzmanı Maaşları

Aktif Maaş

3289 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

132 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3421 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap