Hemşire ve Ebe Maaşları 2017

Hemşire ve Ebe Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hemşire ve ebe adaylarının en çok merak ettikleri hemşire ve ebe maaşlarıdır. Şuan bu meslekleri yapan kişiler ise ebe ve hemşire maaşları 2017 yılında ne durumda olacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bütün memur kategorilerine zam yapılacağı gibi 2017 yılında ebe ve hemşire maaşlarına da zam yapılacak. Şuan hemşire olan bir sağlık meslek lisesi mezunu meslekte ilk yılıysa 2 bin 500 TL maaş almaktadır. Bu maaş hemşirenin görev yaptığı yıl ve bulunduğu seviyeye göre 3 bin TL’ye kadar yükselmektedir. Ebelerin aldığı maaş ise neredeyse hemşirelerle aynıdır. Bu maaşlar ebelerin ve hemşirelerin düz maaşıdır yani nöbet gibi ek maaşlar dahil değildir.

Annelik çok güzel  duygudur. Anneliğin ilk adımında yanı başımızda olan ebe ve hemşirelerin özlük hakları, çalışma saatleri, iş imkanları, maaşları, yıllık izin durumları gibi birçok konuda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler vereceğiz. Sağlık hizmetleri Türkiye’nin kısa zamanda büyük bir ivme kazanan sektörler arasında yerini alıyor. İnsanlar sağlık sektörü seçerek hem kamu hem de özel hastanelerde kolaylıklar iş imkanı bulabiliyor. İş imkanın yanında döner sermaye gibi ek ödemelerle birlikte maaşları en az 2500 lira seviyesine yükseliyor.

Hemşire maaşları nöbet gibi ek ücretlerin eklenmesiyle beraber çoğu memura göre daha yüksek maaş almaktadır. 2017 yılında yapılacak zamlarlarda hemşirelere yüzde 7 zam yapılacak ve maaşı 3 bin TL olan bir hemşire 2017 Ocak ayında 3 bin 210 TL maaş almaya başlayacak. Bu maaşlara çeşitli ek ücretler ve döner sermaye ücretleri eklenince alınan maaş bir hayli yükseliyor.

Ebe ve Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017

Ebe maaşları ise neredeyse hemşirelerle aynıdır be yapılacak olan zamdan da aynı şekilde etkileniyor diyebiliriz. Ebeler 2017 ocak ayında maaşlarında 150 TL ile 220 TL arasında bir zam görecek. Bu zamlarla beraber 2017 yıllında en düşük ebe maaşı 2 bin 750 TL en yüksek ebe maaşı ise 3 bin 250 TL olacaktır.

 

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Hemşire ve Ebe Maaşları 2017

Aktif Maaş

2898 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3014 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap