Heykeltraş – Hidrobiyolog – Hidrolog Memur Maaşları

Heykeltraş – Hidrobiyolog – Hidrolog Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Bugün ki yazımızda sizlere heykeltıraş, hidrobiyolog ve hidrolog meslekleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra bu mesleklere sahip kişilerin ne iş yaptıkları, ne kadar maaş aldıkları, nasıl bu mesleklere sahip oldukları ve bu mesleklere sahip olmak için gereken şartları öğrenmiş olacaksınız. İlk olarak, heykeltıraşlar ne iş yapar? Sorusundan başlayalım. Heykeltıraşlar taş, beton, ağaç, bronz gibi maddeleri işleyerek heykel yaparlar. Peki, hidrobiyologlar ne iş yapar? Hidrobiyologlar deniz, göl ve bataklık gibi sulak yerlerde yaşayan canlıları ve yaşanılan yerleri araştırırlar. Hidrologlar ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; hidrologlar su bilimcidir. Hidrologlar suları mekanik, biyolojik ve fiziki açıdan incelerler.

Yazımıza bu mesleklere sahip olmak için gereken şartları ve bu mesleklere sahip olanların nasıl bu mesleklere sahip olduklarını belirteceğiz. Memuriyet hayatına atılmadan önce bu bilgileri okumanız da yarar olacaktır. Özellikle bu kadroları hangi kurumları aldığını ÖSYM tarafından alınan kadroları incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca işçi olarak da İŞKUR sitesinden takip edebilirsiniz.

Nasıl heykeltıraş olunur ve heykeltıraş olmak için gerekli şartlar nelerdir?

  • İlk başta heykel tıraş olabilmek için bir hayal gücüne sahip olunması gerekir. Çünkü iyi bir heykeltıraş olabilmek için yapacağınız heykeller eşsiz olmalıdır.
  • Heykeltıraşların el yetenekleri olmalıdır.
  • Heykeltıraş olabilmek için üniversitelerin güzel sanatlar fakültesinin heykel bölümünden mezun olunması gerekmektedir.

Nasıl hidrobiyolog olunur ve hidrobiyolog olmak için gerekli şartlar nelerdir?

  • Hidrobiyolog olabilmek için suda yaşayan canlılara ilgi duyulması gerekmektedir. Sonuçta ilgi duymadığınız bir mesleği yaparken zorlanırsınız.
  • Hidrobiyolog olabilmek için üniversitelerin Fen – Edebiyat Fakültesinin biyoloji bölümünden mezun olunmalıdır.

Nasıl hidrolog olunur ve hidrolog olmak için gerekli şartlar nelerdir?

  • Hidrologlar özellikle Fen derslerinde başarılı olmaları gerekmektedir.
  • Hidrolog olabilmek için üniversitelerin Fen – Edebiyat Fakültesinin biyoloji bölümünden mezun olunmalıdır.

Heykeltıraş, hidrobiyolog ve hidrolog mesleklerine sahip kişilerin ne kadar maaş aldıklarına değinecek olursak;
heykeltıraş maaşları
hakkında aslında net bir rakam verilemez. Çünkü bir heykeltıraşın maaşı yeteneğine, çalışmalarına ve tanınmışlığına göre değişir. Hidrobiyolog maaşları ise 2 bin 700 TL’de başlayarak kademe kademe 3 bin 500 TL’ye kadar artar. Hidrolog maaşları ise hidrobiyolog maaşları gibi 2 bin 700 TL’den başlayarak kademe kademe 3 bin 500 TL’ye kadar artış gösterir. Hidrolog çalışan genellikle Devlet Su İşleri’nde çalışmaktadır. Yine kurum ve bakanlıklar arasında farklılık göstermektedir. Bu kurumda hidrolog kadrosunda çalışan personel işçi statüsündedir. Senelik 2 tam ve 4 yarım ikramiye almaktadır. Burada belirttiğimiz maaş içerisine bu ek ödemeler eklenmemiştir. Ayrıca görev dışına çıkarsa günlük 50 TL üzerinde ekstra harcırah almaktadır. Görevi itibariyle sürekli olan şehir dışında olan personelin aylık mesai ile birlikte ek ödemesi 800 TL civarındadır. Buradan yemek parası düşüldüğünde 500 TL kalmaktadır. Yine bu ek ödemeler de maaş içerisinde eklenmemiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Heykeltraş – Hidrobiyolog – Hid...

Aktif Maaş

2585 TL (Ekim 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Ekim 2016)

Toplam Ele Geçen

2662 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap