İçişleri Bakanlığı Memur Maaşları

İçişleri Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İçişleri Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. İçişleri Bakanlığı ülkemizde oldukça önemli ve görevi ağır olan bir bakanlıktır. Bizde sizlere bu yazımızda görevleri ağır olan bu İçişleri Bakanlığı memuriyeti hakkında detaylı bilgi vereceğiz. İçişleri Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; İçişleri Bakanlığı memurları ülkemizin güvenliği ve asayişini sağlarlar. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı memurlar kamu düzenini korur, illerin genel idaresini düzenler, halkın nüfus ve vatandaşlık işlemlerine yardımcı olur. Muhtemel savaş ve doğal afet gibi durumlarda sivil savunma hizmetlerini yürütür.

İçişleri Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  İçişleri Bakanlığı, birçok bölümden mezun almaktadır. Özellikle polis akademisi ve polis meslek yüksekokullarından polis olmak üzere memur alımı yapar. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı lise ve dengi okullardan mezun olan kişileri memur olarak alan nadir bakanlıklardır. Aynı zamanda bakanlık bazı alanlarda memur alımı için KPSS şartı aramamaktadır.

İçişleri Bakanlığı Maaşları

Bakanlık bünyesinde çalışan bir çok personel vardır. Polis teşkilatından tutunda ve taşra birimlerine kadar sıralamak mümkündür. Daire başkanlıkları, müdürlükler, ilçe birimleri, taşra teşkilatları gibi aktif çalışan merkezler bulunmaktadır. Güvenlik birimleri ise, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) ve Sahil Güvenlik Komutanlığı olmak üzere 3 tanedir. Güvenlik teşkilatları hariç bakanlık bünyesinde bazı daimi kadrolar…

  • İçişleri Bakanlığı daire başkanı ve daire başkanı yardımcısı,
  • İçişleri Bakanlığı doktor, avukat
  • İçişleri Bakanlığı mühendis,
  • İçişleri Bakanlığı müfettiş ve denetçi,
  • İçişleri Bakanlığı memur ve aday memur,
  • İçişleri Bakanlığı tekniker ve teknisyen,
  • İçişleri Bakanlığı bilişim personeli ve sekreter,
  • İçişleri Bakanlığı diğer kadroları (hizmetli sınıfı)

İçişleri Bakanlığı’nda memur olmak için bakanlığın resmi internet sitesini takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Kurum bazı bölümlerde görevlendirdiği kişilerde KPSS şartı ve yabancı dil bilme şartı aramaktadır. İçişleri Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; İçişleri Bakanlığı’nda çalışanların maaşları da diğer bakanlıkta çalışanlar gibi değişkenlik göstermektedir. Fakat çoğu bakanlığa göre maaşların daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle meslekte ilk yılı olan İçişleri Bakanlığı memurları 3 bin TL ile mesleğe başlar. Tabi alanlarına göre bu maaş değişebilir. Ayrıca meslekte ilerledikçe maaşınız da artışlar olur. Aşağıda düz memur maaşları verilmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

İçişleri Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2588 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

78 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2666 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap