İnşaat Çalışanları Maaşları

İnşaat Çalışanları Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ülkemizde inşaat sektörü çok büyük bir ivme kazandı. Yeni yapılan lüks binalar, rezidanslar, alışveriş merkezleri gibi birçok yapı ülkemize kazandırıldı. İnşaat sektöründe görev yapan işçi, formen, kalfa, inşaat teknikeri, inşaat teknisyeni, kalıpçı, kalfa, ustabaşı, mühendis, sürveyan, şantiye şefi, saha şefi, koordinatör ve mimar bu mesleklere ait maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre ülkemizde yaklaşık 2 milyon kişi inşaat sektöründe istihdam ediliyor. Türkiye ortalamasına baktığımız zaman yaklaşık %7 civarında sektörün iş payı  görüldüğünü söyleyebiliriz. Bir alışveriş merkezinin yapılmasından toplamda proje bazlı yaklaşık 2 bin kişi çalışırken daha büyük projelerde bu sayı oldukça artıyor.

İnşaat sektöründe iş güvenliği ayrı bir önem arz ediyor. Yapıların sağlamlık konusunda mühendisler odası ve belediyeler gibi merkezlerden kontrolleri sağlanıyor. Peki buralarda çalışan kişiler ne kadar maaş alıyor ?

Siz de tahmin edersiniz ki bekçisinden tutunda yüksek mimarına kadar bütün emeğini oraya bırakan çalışanlar ülkemiz ekonomisine büyük katkısı sağlamaktadırlar.

Buralarda görev alan personeller asgari ücret seviyesinden başlayıp 10 bin ile 15 bin TL arası ne kadar maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Ayrıca büyük projelerde firma sahipleri işi kendisi yapmak yerine alt yüklenici yani halk arasında taşeron verilen sistemle yapmaktadırlar. Böylece işler daha hızlı ve az maliyetli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Aşağıda piyasa iş yapan popüler inşaat firmaları listesi verilmiştir.

 • Ağaoğlu İnşaat
 • Cengiz İnşaat
 • Enka İnşaat
 • Emay İnşaat
 • Gama İnşaat
 • Gap İnşaat
 • Güriş İnşaat
 • Odtü İnşaat
 • Rönesans İnşaat
 • Enka İnşaat
 • Polimeks İnşaat
 • Yda İnşaat
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Uzunyol Şoför Maaşları başlıklı makalemizde kamyon şöförü maaşları, kamyoncu maaşları ne kadar ve şoför maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

İnşaat Çalışanları Maaşları

Aktif Maaş

3000 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

120 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3120 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap