İşçi Maaşları Bankadan Ödeme Zorunluluğu

İşçi Maaşları Bankadan Ödeme Zorunluluğu

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İşçi maaşları bankadan ödeme zorunluluğu cezası hakkında tüm merak sorularını yanıtlıyoruz. İşçi maaşları banka ödeme zorunluluğu yönetmeliği yayımlandı. Buna göre çalışanlarının ücretleri bankadan ödenmek zorundadır. Bu durumun aksine bir işlem yapan işletmeler hakkında cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Yapılan işlemler doğrultusunda kayıt dışı çalışmanın önüne geçilmesi hedefliyor. Sonuç itibariyle işçi maaşı bankaya yatırmama cezası 2016 – 2017 yılı için geçerli olan her bir işçi başına aylık 161 TL olarak belirlendi. 10 çalışan olan bir işletme bir sene boyunca toplamda 19 320 TL idari para cezası ile karşılaşabilir. Sigorta işçinin bu durumda aydığı ücret banka üzerinden takip edilerek hem kayıt dışı çalışmanın önüne geçilecek, hem de asgari ücretin altında çalıştırma yapılamayacak. Bu uygulama 5 ve daha fazla çalışanı olan işletmeler için yürürlüğe girdi.

İşçi maaşı bankaya yatırma zorunluluğu

Yeni çıkan yönetmelik ile birlikte işçi maaşları artık banka yoluyla ödenmektedir. Ülkemizde yapılan araştırmaya göre her 5 kişiden birisi sigortası ve asgari ücretin altına çalıştırıldığı gerçeği ortaya çıktı. AKP hükümeti bunun önüne geçmek için, maaşların banka üzerinden yatırılmasına dair yasayı çıkardı. Böylece işçi hakları daha fazla güvence altına alınmış oldu. Uygulama Haziran 2015 te resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Yine ikramiye, prim ve sosyal yardım gibi imkanların banka üzerinden çalışan yatırılması gerekiyor.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kamu İşçisi Maaşları 2016 - 2017 başlıklı makalemizde kamu işçi maaşları, kamu işçi maaşları bayramdan önce ödenecek mi ve kamu işçileri maaş zamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap