İşitme Engelliler Sınıf Öğretmeni Maaşları

İşitme Engelliler Sınıf Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmenlik tartışmasız en kutsal meslekler arasındadır. Fakat engelliler sınıf öğretmenlikleri diğer öğretmenliklere göre daha zor ve manevi değeri daha yüksektir diyebiliriz. Engelli öğretmenlikleri arasında da işitme engelliler sınıf öğretmenliği oldukça önemli bir yere sahiptir. Bizde yazımızda sizlere işitme engelliler sınıf öğretmenli hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazımıza “işitme engelliler sınıf öğretmenliği nedir ve ne iş yaparlar?” sorusunun cevabı ile başlayabiliriz. İşitme engelliler sınıf öğretmenleri işitme problemi olan ve eğitim görme çağına gelmiş öğrencilere eğitim veren öğretmenlerdir. İşitme engelliler sınıf öğretmenlerinin görevi diğer öğretmenlere göre biraz daha ağır olmaktadır.

Yazımızın devamına “işitme engelliler sınıf öğretmenliği nasıl olunur?” sorusunun cevabı ile devam edelim. İşitme engelliler sınıf öğretmeni olmak için üniversitelerin lisans programlarından işitme engelliler sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olunması gerekmektedir. İşitme engelliler sınıf öğretmeni olma şartları içerisinde bu bölümden mezun olmanız şartı vardır. Ayrıca önceden Özel Eğitim Öğretmenliği ve Özel Eğitim bölümlerinden mezun olmuş kişilerde işitme engelliler sınıf öğretmeni olabilir.

İşitme Engelliler Öğretmeni Maaşları

İşitme engelliler sınıf öğretmenliği oldukça yorucu ve teknik bilgi isteyen bir meslektir. Bu mesleği yapmak isteyen kişiler özellikle çok sabırlı ve anlayışlı olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda engellilerle iyi anlaşıp engelli kişilerden hoşlanmaları gerekir.  İşitme engelliler sınıf öğretmenleri ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabı ise; zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri 2 bin 500 ile 2 bin 700 TL arasında maaş alırlar. Ek dersler ile bu maaş daha da yükselebilir.

Burada verilen maaş bilgisi 2016 yılına ait net rakamlardır. 2012 – 2013 – 2014 – 2015 yıllarına ilişkin bilgi bulunmamaktadır. Fakat 2017 yılında normal memur artış zamlarıyla birlikte senelik %7 civarında artış beklenmektedir. Bu zammın üzerine enflasyon farkı da yansıyabilir. (Verilen zamdan düşük kalırsa + enflasyon farkı memurlara verilmektedir.)

İşitme engelliler sınıf öğretmeni aranıyor ? iş arayan işitme engelliler sınıf öğretmeni ? Genellikle bu tip ilanlar özel işitme engelliler okulları tarafından yapılmaktadır. Sizlerde iş ilanı arıyorsanız, bağlantıyı tıklayınız. Bağlantı üzerinden işitme engelliler sınıf öğretmeni iş ilanları ve iş arayan işitme engelliler sınıf öğretmeni bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Zihin ve İşitme Engelliler Sınıf Öğretmeni Kursu

İşitme engelliler sınıf öğretmeni nasıl olunur, zihin ve işitme engelliler sınıf öğretmeni kursu gibi sık sorular gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen meb zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği sertifika programı sayesinde sizlerde bu konuda gerekli yetkiye sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken kursları takip ederek, katılmak.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük işitme engelliler sınıf öğretmeni maaşıdır. Ekstra tazminatlar eklenmemiştir.

İşitme Engelliler Sınıf Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2590 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2667 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap