İstidlalci – Jeofizikçi – Jeomorfolog Memur Maaşları

İstidlalci – Jeofizikçi – Jeomorfolog Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Merak ettiğiniz tüm memur maaşlarına ilişkin bilgiler verilecektir. İstidlalci – Jeofizikçi – Jeomorfolog unvanlarına sahip kişilerin yaptığı işler ve meslekleri hakkında detaylı bilgi sunacağız. İlk olarak “istidlalci – jeofizikçi – jeomorfolog nedir ve ne iş yaparlar?” sorularının cevaplarını verelim. İlk olarak istidlalci unvanına sahip kişilerden başlayalım. Bu unvana sahip kişiler hava tahmincisi olarak bilirler. Gerekli araçlarla ölçümler ve gözlemler yaparak hava tahmininde bulunurlar. Jeofizikçiler ise atmosferdeki olayların yer kabuğunda yarattığı etkiyi araştırırlar. Aynı zamanda yer altında bulunan enerji kaynaklarının yerini de araştırırlar. Jeomorfolog unvanına sahip kişilerin ise ana görevi nerelerde ham madde ve petrol bulunacağını belirlemektir. Bu yüzden genellikle jeofizikçiler ile beraber çalışırlar.

Memur olmak isteyen adayları burada bahsettiğimiz kadrolara girebilmesi için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı gerekmektedir. Hangi kurumların aldığını incelemek gerekirse;

  • Sağlık Bakanlığı,
  • Adalet Bakanlığı,
  • İçişleri Bakanlığı,
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,

Alt kurumlarını incelemek gerekirse;

  • Eti Maden İşletmeleri,
  • Devlet Üniversiteleri,
  • Özel İl İdareleri,
  • Atom Enerjisi Kurumu,

İstidlalci olma şartları ise; en az ortaöğretim kurumlarından birinde metroloji alanında eğitim görmek eğer kişi ortaöğretim kurumunda bu alanda eğitim görmediyse bu alanda bir kursa katılarak sertifika sahibi olması gerekir. Jeofizikçi olma şartları; üniversitelerin Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olunması gerekir ve üst düzeyde matematik, astronomi, fizik bilinmesi gerekir. Jeomorfolog olma şartları ise; üniversitelerin Coğrafya lisans eğitiminde son sınıfta fiziki coğrafya alanını seçerek ve bu alanda tez hazırlayarak jeomorfolog olabilirler.

İstidlalci – Jeofizikçi – Jeomorfolog Memur Maaşları Ne Kadar

İstidlalci, jeofizikçi ve jeomorfolog mesleklerinin maaşlarına da değineceğiz. İlk olarak istidlalci maaşlar ne kadar? Olduğu hakkında bili vereceğiz. Bir istidlalci göreve ilk başladığında 2 bin 300 TL maaş ile işe başlar mesleğinde ilerledikçe maaşı 2 bin 700 TL’ye kadar çıkar. Jeofizikçi maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; bir jeofizikçi ilk işe başladığı zaman 3 bin TL civarı bir maaş ile başlar. İşinde ilerledikçe maaşı da artar. Jeomorfolog maaşı ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; bir jeomorfolog 2 bin 700 TL civarında bir maaş ile işe girer. Mesleğinde ilerledikçe maaşında da artış olur.

Merak ettiğiniz tüm hususları maasi.org farkıyla bizlere sorabilirsiniz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Ayniyat Saymanı Maaşları (Ne İş Yapar) başlıklı makalemizde ayniyat maaşları, ayniyat memur maaşları ve ayniyat sayman maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada verilen maaş bilgisi ortalamadır. Her kadronun ve kurumun kendine ait bir maaş skalası vardır. Ziyaretçilerin bu uyarı dikkate almasını rica ederiz.

İstidlalci – Jeofizikçi – Jeomo...

Aktif Maaş

2550 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

76 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2626 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap