Jeolog Maaşları

Jeolog Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Jeoloji mühendisi maaşları herkes tarafında merak edilmektedir. Diğer mühendis guruplarında farklı olarak jeologlar yer altında çalışmalarını sürdürürler. Arazi çalışmaları ile dikkat çeken jeoloji mühendisleri görevlerin başarı ile yerine getirebilmek için son derece profesyonel bir eğitimden geçmek zorundadır. Her mühendisliğin kendine göre zorlukları ve bu zorlukların karşısında avantajları olduğu gibi jeologlarında çalışma alanların sıkıntılı olmasına karşılık maaşları diğer mühendislere göre fazladır. Jeolog maaşları özel sektör ve kamu kurumlarında farklılık göstermektedir. Kendini geliştirmiş ve alanında uzman bir jeolog 6 bin Türk lirasını aşkın maaşları ile dikkat çekerken, sıradan bir jeologun ülkemizde fazla kazanamayacağını söylemek yerinde olacaktır. Mühendislerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biriside kamu kurumlarına girmekte zorluk çekiyor olmalarıdır. Jeoloji mühendisleri de diğer mühendisler gibi kamuda iş bula imkânlarının sınırlı olmasından yakınmaktadır. Ülkemizde jeoloji mühendisleri yetiştiren üniversitelerin artıştan karşılık kamuya alım oldukça kısıtlıdır. Hal böyle olunca özel sektörde Jeolog maaşları ne kadar sorusu da en çok merak edilen soruların başında yer almaktadır. Özel sektörde jeologlar hak ettikleri değeri vermediklerini söylemeden geçemiyoruz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Mübaşir Maaşları başlıklı makalemizde adalet bakanlığı mübaşir maaşları ne kadar, adli mübaşir maaşları ve bayan mübaşir maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük jeolog mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan gıda mühendisleri farklı almaktadır.

Jeolog Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap