Kadrolu Devlet Memuru Maaşları

Kadrolu Devlet Memuru Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kadrolu memurların özlük hakları 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtildiği şekilde işlenmektedir. Kadrolu devlet memuru maaşları en düşük asgari tutar gibi konuların yer aldığı makalemizde merak ettiğiniz konulara dair ipuçlarını vereceğiz. Öncelikle memur olabilmek için tüm eğitim seviyelerinde olan (lise, önlisans ve lisans) tüm adayların Kamu Personeli Seçme sınavına girmesi gerekmektedir.

Kurumların istemiş olduğu özelliğe göre yani kadro şartı aranarak tercihler yapılmaktadır. Yapılan bu tercihler doğrultusunda öğrenci yerleştirme ve seçme Merkezi ÖSYM tarafından Merkezi atama sistemi ile kadroları en yüksek puana göre atama yapılmaktadır.

Fakat yeni çıkan yasayla birlikte atamalar merkezi sistemi mülakat usulü yapılacağını bizlere bildirmektedir.

2017 Memur Alımları

FETÖ operasyonlarından sonra boş kalan kadrolara 50 binin üzerinde memur alınacak 2017 için belirlenmiştir. Adaylar ayrıca geçmişte yapılmayan yeni bir uygulama ile karşılaşacaktır. Eskiden merkezi atama yapılan personelin güvenlik soruşturması yapılmazken 2017 yılında olacak personellerin güvenlik soruşturmaları yapılacaktır. Peki kadrolu devlet memuru ne kadar maaş alır ? Devlet memurlarının maaşları katsayı üzerinden hesaplanmaktadır en yüksek devlet memuru müsteşar maaşını alan kişilerdir.

Kurumlara göre kadroları memurlar;

  • Belediyeler, (Büyükşehir, il veya ilçe)
  • PTT,
  • İŞKUR,
  • SGK,
  • 4001,
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kadrolu Devlet Memuru Maaşları

Aktif Maaş

2898 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3014 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap