Kalkınma Bakanlığı Memur Maaşları

Kalkınma Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kalkınma Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Ülkelerin bağımsız bir şekilde tek başlarına kalkınmaları ve kalkınmak için projelerin yapılması oldukça önemlidir. Bizim ülkemizde de bunun için bir bakanlık bulunmaktadır. Bu bakanlık Kalkınma Bakanlığı’dır. Kalkınma Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; Kalkınma Bakanlığı memurları ülkemizin doğal, beşeri ve iktisadi her türlü kaynaklarını tespit etmekle hükümlüdür. Kalkınma Bakanlığı memurları sosyal ve kültürel hedeflerin belirlenmesinde hükümete yardımcı olur. Aynı zamanda hükümetin belirlediği amalar doğrultusunda sektörsel, makro ekonomik ve bölgesel gelişme alanlarında, ulusal veya yerel düzeylerde araştırma ve istatistik yapar.

Aşağıda bakanlığın bazı kadro ve sınıfları bulunmaktadır.

  • Kalkınma Bakanlığı daire başkanı ve yardımcısı,
  • Kalkınma Bakanlığı müfettiş ve denetmen,
  • Kalkınma Bakanlığı bölge ve şube müdürü
  • Kalkınma Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı,
  • Kalkınma Bakanlığı memur, vhki ve aday memur,
  • Kalkınma Bakanlığı mühendis, tekniker, teknisyen,işçi ve yardımcı hizmetler (şoför gibi)
  • Kalkınma Bakanlığı bilişim uzmanı, kadrolu memur ve sözleşmeli memur
  • Kalkınma Bakanlığı özel güvenlik ve taşeron personel

Kalkınma Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Kalkınma Bakanlığı, birçok bölümden mezun almaktadır. Bazı meslek grupları Kalkınma Bakanlığı’nda direk mesleklerini yapamayabilir. Örneğin; hukuk mezunu olan bir kişi hukukçu kimliğinin yanı sıra planlama uzmanı kimliği ile çalışır. Hukuk dışında iktisat, ekonomi, istatistik bölümlerinden mezun olanlarda çalışır. Bakanlığa merkezi atama ile memur alınmaktadır.

Kalkınma Bakanlığı Maaşları Ne Kadar ?

Kalkınma Bakanlığı’nda memur olmak için yukarıda belirttiğimiz bölümlerden mezun olduktan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girer. Sınavdan sonra tercih işlemlerini yaparak Kalkınma Bakanlığı’nda gerekli kadrolara atanır. Kalkınma Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Kalkınma Bakanlığı’nda çalışanların maaşları statü, görev, eğitim seviyesine göre değişkenlikler göstermektedir. Yeni başlayan bir memurun maaşı 2 bin 500 TL civarı bir maaş ile başlarken farklı görevlerde bu ücret 5 veya 6 bin TL’yi bulabilir.

Çalışan kişinin hizmet yılı, derecesi, kadrosu gibi unsurlar önemlidir. Ziyaretçilerimizin bu noktada dikkat etmesi gereken husustur. Merak ettiğiniz konuları bizlere iletin, 24 saat içinde cevap verelim.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kalkınma Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2769 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2879 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap