Katip Maaşları Ne Kadar 2017

Katip Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

2017 yılında yapılacak olan zamların açıklanmasıyla beraber katip maaşları 2017 yılında ne kadar olacağı da merak ediliyor. Katiplere de diğer devlet memurları gibi % 3 oranında zam yapıldı. Yapılan bu zamma göre en düşük katip maaşı ortalama 2000 TL civarında olacak. Katip maaşları birbirinden farklılık gösterir. Genellikle mesleğe yeni başlayacak olan lise mezunu bir katip en düşük maaş olan 2000 TL civarında maaş alır. Eğer mesleğe yeni başlayacak olan katip evli ve çocuğu varsa bu maaşta artış olur.

Katip maaşları ne kadar? Sorusunun yanında nasıl katip olunduğu da çok merak edilir. Katip olmak isteyen kişi en az lise mezunu olması gerekir. Lise, önlisans ve lisans mezunlar katip olmak için KPSS sınavına girmelidir ve bu sınavdan en düşük 70 alması gerekir. Katipler kurumlara kadrolu olarak girebildikleri gibi sözleşmeli olarak da girebilirler. Maaşları ise buna göre farklılık gösterir.

Katipler adliyelerde, cezaevlerinde ve adliye saraylarında çalışırlar. Buralarda alışan katiplerin yanı sıra icralarda ve otopsilerde görev alan memurlarda vardır. Katipler bu belirttiğimiz kurumlarda yazı yazmakla görevlidirler. Bu yüzden bir katibin imla bilgisi ve dil bilgisi çok iyi olması gerekir. katiplerin görev saatleri ise 08.30 ile 17.00 saatleri arasındadır. Katiplerin olağan dışı bir durum olmadığı sürece mesaileri yoktur. Bu yüzden maaşlarına ek mesai ücretleri yansıtılmaz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Gardiyan Maaşları 2017 başlıklı makalemizde gardiyan, gardiyan maaşları ocak temmuz ve gardiyanlar ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Katip Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

2895 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

116 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3011 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap