Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İlçelerde en yetkili kişilerdir. Valilikten sonra en gelen birimdir. Bu doğrultuda kaymakam maaşları ne kadar ? Kaymakamlar devletin ilçelerde düzeni sağlayan ve ilçelerde ki temsilcileridir. Kaymakam maaşları ne kadar ? 2017 yılında bir kaymakamın alacağı maaş ise ortalama 5 bin 691 TL olacak. Kaymakamların maaşları görev yaptığı ilçeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Doğu Bölgesi’nde görev yapan bir kaymakam maaşı Batı’da görev yapan bir kaymakamdan daha fazla olmaktadır. Kaymakamların görevleri de çok merak edilenler arasındadır. Kaymakamların görevleri şu şekildedir:

-Kaymakamlar valinin denetimi altında hareket ederler ve valileri emirlerine uymaları gerekir.

-Kaymakamlar mesleğini yürüttüğü ilçede yaşayan halkın sorunlarını ve şikayetlerini dinler ve bu sorunlara çözüm yolları üretir.

-Kaymakamlar özellikle resmi bayramlarda yapılan kutlamalara başkanlık etmesi gerekir ve yapılacak resmi buluşmaları kabul etmelidir.

-Kaymakamlar görevlerini sürdürdükleri ilçelerde devlet yasalarına uyulmasını sağlamalıdır.

Kaymakam olmak isteyen kişilerin akademik zekaya sahip olmaları gerekir. Kaymakamlık üst derecelerde bir devlet kurumu olduğu için kaymakamların geçmişinde suç teşkil  eden bir kayır olmaması gerekir.

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017-2018 (Ocak – Temmuz)

Bilindiği üzere kaymakamları ilçelerin en yetkili amiridir. Burada görev yapan tüm memurlar kendisine bağlıdır. Polis teşkilatı, askeri birimleri, özel tesisler gibi sıralayabiliriz. Maaşları ise yukarıda belirttiğimiz hususlarda doğrultusunda aşağıda verilmiştir. İnceleme yaparken bekar personel olduğunu unutmayınız. Ocak ayında ortalama maaş ise ortalama 5 bin 691 TL olurken Temmuz 2017 için ise %4’lük zam ile 227 TL zam gelerek toplam ele geçen maaş 5 bin 918 TL olacaktır.

Aday Kaymakam Maaşları

Kaymakamlıktan önceki ilk tecrübe diyebiliriz. İçişleri Bakanlığı bünyesinde sene de 300 den fazla kaymakam alınmaktadır. İşleyiş hakkında bilgiler verelim. Öncelikle bakanlık bünyesine ilçelerde talepler gelmektedir. Bu talepler doğrultusunda İç İşleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı 1700 sayılı Kanunun 2 nci ve 2/A maddesine göre aday kaymakam sınavı açmaktadır. Bu sınav neticesinde alımlar bu işleyişte yapılmaktadır.

Peki, aday kaymakam maaşı ne kadar ? Kaç lira maaş alır ? Normal kaymakamlarla arasında %20 ile %25 fark bulunmaktadır. Ortalama 3 bin 500 TL ile 4 bin TL arasındadır. Normal kaymakam maaşı ne kadar ? 2017 yılı itibariyle en düşük kaymakam maaşı 5 bin TL’dir.

1.derece kaymakam maaşı

Vali yardımcısı veya bakanlıkta yüksek dereceli memur olmadan önce son terfi kaymakamlıktır. 1. derece de olan kaymakam maaşı ortalama 6 bin TL ile 7 bin 500 TL arasındadır. (ilçeye göre değişmektedir.) 1. derece olan kaymakam terfi döneminde vali yardımcısı veya direk olarak vali olabilir. Bu kişinin performans ve eğitim derecesine bağlıdır. Halk ile iç içe olması, onların dertlerini dinleyerek çare bulması gibi etkenler kaymakamları halkın gözünde üst sıralarda tutar.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Gardiyan Maaşları 2017 başlıklı makalemizde gardiyan, gardiyan maaşları ocak temmuz ve gardiyanlar ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kaymakam Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

5691 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

227 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

5918 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap