Kısmi Zamanlı Öğrenci Maaşları 2016 – 2017

Kısmi Zamanlı Öğrenci Maaşları 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kısmi zamanlı öğrenci maaşları hakkında detaylı bilgiyi yazımızdan öğrenebilirsiniz. 2016 – 2017 kısmi zamanlı öğrenci aylıkları ile son durum ne olduğunu kolayca inceleyin. Öncelikle kısmi zamanlı öğrenci nedir ? kısmi zamanlı öğrenci ne iş yapar ? kısmi zamanlı öğrenci amaçları ? ve bunun gibi soruların yanıtlarını verelim. Kısmı süreli çalışan öğrencilerinin hakları nelerdir bu konuya dair tüm akıllarda ki soru işaretlerini kaldırmak adına konumuzu dikkatli inceleyiniz.

Kısmi Süreli Öğrenci Nedir ?

Kısmı süreli öğrenci, öğrencinin kısa zamanda çalıştırması anlamına geliyor. Ders saati haricinde boş zamanlarını eğlenmek veya gezmek yerine çalışarak bilgi ve para kazanması da denilmektedir. İş hayatına erken atılarak yoğun ve tempo iş yaşantısına adapte olmak ve tecrübesini arttırmaktır.

Üniversitelerde öğrenci işlerinde çalışan ve kanun gereğince iş sayılmayan öğrencilere verilen isimdir. Yine üniversitenin ilgili bölümlerde okuyan bir öğrenci kısmi süreli olarak çalışabilir. Kısmi süreli çalışmada tek şart öğrenim hayatı boyunca (üniversitede) disiplin cezası almamış olmaktadır.

Kısmi Süreli Öğrenci Maaşları

Türkiye eğitim veren bir çok üniversite de kısmi süreli çalışan öğrenciler bulunmaktadır. Konumuz da kısmi zamanlı öğrenci maaş bordrosu açıklanarak detayları paylaşılacaktır. Burada öğrenciler üniversitenin daha etkin şekilde çalışması için çalışanlara yardım eder. Genel itibariyle uzmanlık gerektirmeyen işlerin yoğunluğunu azaltırlar. (Evrak imzalatılması gibi)

Üniversitelerden bazılarına örnek vermek gerekirse; kısmi zamanlı öğrenci maaşları Ankara Üniversitesi, Adü kısmi zamanlı öğrenci maaşları, Anadolu Üniversitesi kısmi zamanlı öğrenci maaşları, kısmi zamanlı öğrenci maaşları Marmara Üniversitesi, Esogü kısmi zamanlı öğrenci maaşları ne kadar ve kısmi zamanlı öğrenci maaşları Sakarya Üniversitesi başı çekenleri sayabiliriz.

Peki, kısmi zamanlı öğrenci maaşları nasıl hesaplanır ? Birlikte inceleyelim.

Kısmi Zamanlı Öğrenci Maaş Hesaplama

Yasa gereğince maaş hesabı yapılabilmesi için mesai veya diğer tazminat durumlarının oluşması gerekmektedir. Burada direk olarak maaş bilgisi yer almaktadır. 31.12.2016 tarihine kadar aylık olarak en fazla 369,99 TL maaş alınmaktadır. Bu maaş ne zaman yatar ? Kısmi zamanlı öğrenci maaşları ne zaman yatıyor ? Üniversitesine göre değişmekle birlikte ekseriyette her ayın 25.de maaşlar hesaba yatmaktadır. Burada 15 Eylül ile 14 Ekim bir ay olarak kabul edilmektedir.

Kısmi süreli çalışan öğrenci sigortası sadece genel sağlık adıyla yapılır. (iş kazası durumunda sağlık güvencesi) Emeklilik için herhangi bir katısı yoktur.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Doçent Maaşları başlıklı makalemizde doçent profesör maaşları, doçent yardımcısı maaşları ve türkiyede doçent maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. Yasemin dedi ki:

    Merhaba, Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim. Kısmi öğrenci olarak başvuru yapabiliyor muyum? 2. Sınıf öğrencisiyim. Başvuruyu nereden yapabilirim?

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap