Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Maaşları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Özellikle turizm ülkemizde gün geçtikçe gelişmektedir. Aynı zamanda kültürel faaliyetlerde çok önemlidir. Bu yüzden bu ikisini bir arada tutan Kültür ve Turizm Bakanlığı vardır. Kültür ve Turizm Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; Kültür ve Turizm Bakanlığı memurları ülkemizde turizmin ve kültürel faaliyetlerin gelişmesi adına çalışmalar yapar. Bu gelişmelerin ne ölçüde ilerlediğini, her yıl ülkeye giriş çıkış yapan turist sayısı hakkında bilgiler toplar. Aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı memurları turistik bölgelerin gelişmesinde ve bu bölgelerin keşfedilmesinde de görevlidir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memuru nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise;  Kültür ve Turizm Bakanlığında memur olmak için kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi çalışmaları, Bilgi ve Belge Yönetimi, Arşivcilik ve Kütüphanecilik bölümlerinden mezun olarak Kütüphaneci olarak çalışabilirsiniz. Arkeoloji bölümünden mezun olarak arkeolog olarak çalışabilirsiniz. Aynı zamanda sanat tarihi ve yine arkeoloji bölümünden mezun olunduğu takdirde müze araştırmacısı olarak çalışabilirsiniz. Bunların dışında Kültür ve Turizm Bakanlığında sanat tarihçisi, Hititolog, antropolog, Sümerolog, Etnolog, Tarih, Filolog olarak alışabilirsiniz.

Aşağıda bakanlığın bazı kadro ve sınıfları bulunmaktadır.

  • Kültür ve Turizm Bakanlığı daire başkanı ve yardımcısı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı müfettiş ve denetmen,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı bölge ve şube müdürü
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı uzman ve uzman yardımcısı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı memur, vhki ve aday memur,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı mühendis, tekniker ve teknisyen
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı bilişim uzmanı, kadrolu memur ve sözleşmeli memur
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı özel güvenlik ve taşeron personel
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı işçi ve yardımcı hizmetler (şoför gib

Kültür ve Turizm Bakanlığı memuru ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışanlarının maaşları genellikle 2 bin 600 TL ile başlar. Çalışanın kademesine göre ve çalışma yılına göre maşı değişmektedir. Maaşlar 10 bin TL’yi bulmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2769 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

110 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2879 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap