Laboratuvar Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Laboratuvar Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzde sağlık alanındaki mesleklere yönelim oldukça arttı. Özellikle hemşirelik, ebelik gibi mesleklere ilgi artarken laboratuar teknisyenliği mesleğine de ilginin arttığını görüyoruz. Bizde yazımızda sizlere laboratuar teknikeri maaşları, ne iş yaptığı hakkında bilgi vereceğiz. Laboratuar teknikerleri sağlık kurumlarında doktorun hastadan yapılmasını istediği analizleri yapar. Bu analizleri yapmadan önce laboratuarda bulunan test cihazlarının ve analiz araçlarının gerekli kontrollerini yapar, kullanılacak numune ve örneklerin hazır olmasını sağlar, laboratuarda ki araç ve gereçlerden faydalanarak hekimin istediği tahlilleri yapar. Aynı zamanda tıp adamlarının yaptığı çalışmalara laboratuar ortamında yardımcı olur.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan meslekler arasına giren laboratuar teknisyenliği hakkında sürekli “laboratuar teknisyeni maaşları ne kadar?” sorusu yöneltilmektedir. Bu sorunun cevabı aslında laboratuar teknikerinin çalıştığı sağlık kuruluşuna göre değişiklik göstermektedir. Devlet memuru olarak çalışan bir laboratuar teknikerinin maaşı 2 bin TL’den başlamaktadır. Bu maaş döner sermaye ve ek yardımların eklenmemiş halidir. Özel hastanelerde laboratuar teknikerlerinin maaşları fazla değişik olmayarak 2 bin TL ile 3 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Devlet memuru olan laboratuar teknikeri maaşları 2017 yılında % 3 oranında artık gösterecek.

Laboratuar teknikerleri meslekleri gereği enfeksiyon kapma mikrop kapma, düşme ve yaralanma durumlarına karşı oldukça dikkatli davranması gerekir. Laboratuar teknikerleri gördükleri eğitim sayesinde evcil hayvanların bakımı hakkında da bilgi sahibidir. Bu yüzden sadece sağlık kuruluşlarında değil gerektiği takdirde veteriner yanında da çalışabilirler.

Laboratuvar Maaşları Ne Kadar

YILLAR Ocak Zam Temmuz Zam
2017 3140 TL 3% 94 TL 3234 TL 4% 129 TL
2016 2821 TL 6% 169 TL 2991 TL 5% 150 TL
2015 2634 TL 3% 79 TL 2713 TL 4% 109 TL
2014 2412 TL 4% 96 TL 2508 TL 5% 125 TL
2013 2274 TL 3% 68 TL 2342 TL 3% 70 TL
2012 2102 TL 4% 84 TL 2186 TL 4% 87 TL
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap