Makina ve Kimya Endüstrisi MKEK Maaşları

Makina ve Kimya Endüstrisi MKEK Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak bildiğimiz kısa adıyla MKE kurumunun maaşları hakkında konumuzda mke memur, mke mühendis, mke işçi ve mke çalışanları maaşları ile bilgiler vereceğiz. Türkiye’nin silah üreticisi olarak da bilenen devlet kurumu Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu 15 Mart 1950 yılında kurulmuştur. Ülkenin silah sanayi alanında geliştirilmesi ve üretilmesi amacıyla faaliyetlerini gösteren kurumunun bir kadroda çalışanı vardır. Kurumun üretim yerleri (fabrika) arasında Kırıkkale, Çankırı ve Ankara (Elmadağ), geliyor. Kurum içi kadrolarına göz attığımız zaman kamu işçisi ağırlıkta olmakta birlikte mühendis, memur, büro elemanı gibi personeller mevcuttur. Çalışma saatleri günlük 8 saat olup fazla mesai ile günlük 11 saatte varan çalışmalar veya 3’lü vardiyalı sistemi ile çalışılmaktadır. Çalışma temposu özellikle üretim bölümünde olan personeller için biraz yorucudur. Bölgede kurumun kendi bünyesinde sosyal tesis, lokal ve lojmanları bulunmaktadır. Merak edilen maaşları sorusunun yanıtına bakalım.

Memur maaşlarına yapılan zamlardan değilde, kamu işçilerine yapılan zamlardan yararlanılmaktadır. 2016 yılı için toplu sözleşme gereceğince %3 zamlar (Temmuz 2016) eklememiştir. Maaşları incelerken bunlara dikkat etmeniz de yarar vardır. Maaşların kriterleri kişinin evli, bekar veya çocuk sayısı duruma göre değişir. Ayrıca çalıştığı yıl içinse yıllık 10 TL ile 25 TL arasında kıdem farkı alır. Aşağıda ki tablo MKE Çalışanları Maaşları görülmektedir.

– MKEK Memur, Bilgisayar İşletmeni, Veznedar Maaşları : 3200 TL

– MKEK İşçi Maaşları : 2300 TL + ikramiye + fazla mesai (Ortalama 4500)

– MKEK Mühendis, Teknik Şef, Başmühendis Maaşları :  2900 TL + ikramiye (Ortalama 4500)

– MKEK Uzman Maaşları :  2900 TL + yan ödemeler (Ortalama 4000)

– MKEK Teknisyen Maaşları : 2300 TL + ikramiye  (Ortalama 3500)

– MKEK Tekniker ve Şef Maaşları :  2500 TL + ikramiye  (Ortalama 3800)

– MKEK İtfaiye Maaşları :  2500 TL + yan ödemeler (Ortalama 3300)

– MKEK Büro Görevlisi Maaşları : 2400 TL + yan ödemeler (Ortalama 3200)

yer alan bilgiler ortalama maaşlardır. Kıdemi yüksek kişilerin farkları ortalama (Örnek 20 senelik personel) 200 TL ile 500 TL arasındadır. İkramiyeler senelik 2 tam 4 yarım olmak üzere yıllık brüt maaş üzerinden hesaplanır. Her çalışanda da olduğu gibi gelir vergisine tabidirler.

Yukarıdaki Maaşlara Aile yardımı ve Ek Ödeme Dahildir.


Bir önceki yazımız olan Devlet Hava Meydanları Maaşları başlıklı makalemizde devlet hava meydanları memur maaşları, dhmi çalışanları maaşları ve dhmi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. eda dedi ki:

    teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap