Mekatronik Teknikeri Maaşları

Mekatronik Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mekatronik teknikeri, ön lisans (2 yıllık) programı bitiren kişilere denilmektedir. Peki piyasa şartlarında Mekatronik Teknikeri Maaşları ne kadar ? Özel sektör mü ? yoksa kamu sektörü mü daha fazla maaş vermektedir. İşte merak tüm detay ve yanıtları haberimizde…

Mekatronik teknikeri ne iş yapar ?

Konumuza başlamadan önce mekatronik teknikeri ne iş yapar ? soruyla başlamak isteriz. 2 yıllık programı bitiren kişilerin öncelikle piyasa da iş yapabilmesi için kendisini geliştirmesi gerekmektedir. Teknisyen ve mühendisin orta kademesi olan teknikerler piyasa ara eleman olarak görülmektedir. Kişinin işi bilmesi ve alanında tecrübe kazanması ileri yaşamında altın bilezik olarak koluna takması anlamına gelmektedir. Mekatronik teknikeri iş ilanları için bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Mekatronik teknikeri çalışma alanları nelerdir ? Bu alanda yüzlerce mail gelmektedir. Çalışma alanları bakımından büyük şehirler tercih edilebilir. Özellikle sanayi şehirleri mekatronik teknikerleri için bulunmaz fırsattır.

Mekatronik teknikeri nerelerde çalışabilir ? Skada, otomasyon, robotik sistemleri, PLC, hava veya yağ ile çalışan sistemler (pnömatik- hidrolik ), takip kontrol sistemleri gibi bir çok alanında çalışabilirler. Peki bir tekniker ne kadar maaş alır ? Teknikerin mekatronik olması neyi değişmektedir.

Firmalar normal şartlarda ihtiyacı olan personeli mülakata tabi tutarak işe almaktadır. Kişinin bilgisi ve deneyimi veya referansları iş hayatında önemli rol oynamaktadır. Günümüzde elektrik teknikeri ve makine teknikeri çalıştırmak yerine tek olarak mekatronik teknikerini tercih etmektedir. Böylece iki sistemi birden bilen personellere mekatronik teknikerleri denilmektedir. Burada ki tek şart bilgi ve tecrübedir.

Mekatronik teknikeri maaşları ne kadar ?

Maaşların kamu ve özel sektör bağlamında incelemesi gereklidir. Özel sektörde mezun olan bir tekniker ile 10 senelik hidrolik firmasında görev yapan tekniker kesinlikle aynı olmaz. Bilgi, tecrübe ve deneyim özel sektörde ilk bakılan şartlar arasındadır. Özel sektörde ortalama 2 bin TL ile 3 bin TL arasında maaşları vardır. Kamu da ise 2 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişmektedir. Kamu sektörü için işçi ve memur ayrımı vardır. İşçi olarak çalışmak istiyorsanız, kurumların vermiş oldukları maaşları incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap