Mimar Maaşları

Mimar Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yeni şeyler tasarlamak ve hayata geçirmek için görevlendirilen kişiler mimar olarak adlandırılmaktadır. Mimar maaşları ise çalışma ortamlarını ve şeklerine göre farklılık göstermektedir. Mimarlıkta özel sektörlerde devletten daha çok para kazanıldığını var sayarsak bu durumda ki bir mimarın daima kendini geliştiriyor olması ve bu alanda yenilikleri takip etmesi oldukça önemlidir. Diğer meslek guruplarında olduğu gibi mimarlıkta da asıl önemli olan alanında uzmanlaşmaktır. İşinde başarılı bir mimar işverenlerin gözdesi konumda olacak ve buna paralel olarak maaşlarındaki artış ile dikkat çekecektir. Mimar maaşları 2016 yılında diğer yılarla oranla daha fazla bir zam oranı ile karşı karşıya kalmıştır. Mimarlar çizimlerinde ustalığı yakaladığı ve hayal gücünü doğru bir şekilde işine yansıttığı takdirde başarıyı kısa sürede yapacak meslek gurupları arasında karşımıza çıkıyor. Özel sektörde çalışmak isteyen mimarların eğitim gördüklerin okulun barı derecesi de oldukça önemlidir. Okulda aldığı eğitim ne kadar düzgün ise mimarın başarı oranı da o kadar artacaktır. Devlette görev almak isteyen mimarlarında oldukça yerinde bir tercih yaptıklarını belirtmek isteriz. Mimar maaşları devlet ve özel sektör arasında bazen büyük farklılıklar oluşturarak dikkatleri bir hayli çekiyor.


Bir önceki yazımız olan Reklamcılık Maaşları başlıklı makalemizde reklam ajansı maaşları, reklam danışmanı maaşları ve reklam sektörü maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Mimar Maaşları

Aktif Maaş

2685 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

135 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2820 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap