Mübaşir Maaşları Ne Kadar 2017

Mübaşir Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mübaşir maaşları çok merak edilmektedir. Bunun sebebi ise mübaşirlerin devlet memuru olması ve çoğu mesleğe göre çalışma şartlarının daha rahat olmasıdır. Oldukça cazip bir meslek olan mübaşirler ne kadar maaş alır? Sorusu bu meslek ile ilk defa karşılaşanların veya mesleği araştıranların en çok merak ettiği konudur. Mübaşir maaşları 2016 yılında 2 347 TL’dir. Diğer devlet memurları gibi mübaşirlere de 2017 yılı için % 3 zam yapılacak. Yapılacak olan bu zam ile beraber bir mübaşire toplam 108 TL zam yapılacak ve mübaşir maaşı 2017 yılı Ocak ayında 2 bin 689  TL olacak. Aynı zamanda bu rakama ek olarak enflasyon farkı açıklandıktan sonra bu farkında eklenecek olması mübaşir maaşlarının artmasını sağlayacak.

Mübaşirler adalet saraylarında ve bakanlıklarında görev alırlar. Yaptıkları meslek ise tanık, sanık ve çağırılacak kişileri bağırarak çağıran devlet memurlarıdır. Çalışma şartları ve koşulları çoğu devlet memuruna nazaran daha iyidir. Mübaşir maaşlarında ise mübaşirin meslekteki yılına göre, evli olup olmamasına, çocuk sahibi olup olmamasına göre ve ne mezunu olduğuna göre farklılık gösterir.

Mübaşirler, çoğu devlet memuruna göre fazla maaş alalar bile Adalet Bakanlığı’nda çalışan diğer memurlara göre az maaş alırlar. Fakat istenildiği takdirde mesaiye alınarak maaşlarına ek olarak mesai ücreti de alabilirler. Mübaşirliğin çok fazla tercih edilmesinin sebebi çalışma ortamının diğer memurluklara göre daha rahat olmasıdır.

Sözleşmeli mübaşir maaşları ise kadrolu ya göre ortalama %15 oranın düşüktür.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Gardiyan Maaşları 2017 başlıklı makalemizde gardiyan, gardiyan maaşları ocak temmuz ve gardiyanlar ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Mübaşir Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

2689 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

108 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2797 (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap