Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017

Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mühendislik günümüzün en çok tercih edilen mesleklerinden birisidir. Mühendisliğin bu kadar çok tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise mühendis maaşlarının çoğu meslek maaşların göre daha yüksek olmasıdır. Maaş faktörünün dışında mühendislerin hem özel sektörde hem de devlette kolay bir şekilde iş bulabilmesi de tercih edilmesinin sebeplerinden birisidir.

Mühendis maaşları devlet ve özel sektörde farklılıklar göstermektedir. Özel sektörde çalışan bir mühendis eğer tecrübeli ise devlette çalışan mühendislerden daha yüksek maaş alabilir. Mühendis maaşları 2017 yılında ne kadar olacak? Sorusu ise mühendisler ve mühendis adayları arasında çok fazla merak edilmektedir.

Mühendis maaşları devlette çalışan ve özel kurumlarda çalışanlara göre farklılık göstermektedir. Özel kurumlarda çalışan mühendislerin maaşları 2 bin 500 TL’den başlayıp 10 bin hatta 20 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu maaşlar belirlenirken kişinin ne mühendisi olduğu ve meslekteki tecrübesi önemlidir.

Mühendis Maaşları Ne Durumda ?

Devlet memuru olan bir mühendisin maaşı ortalama 4 bin TL’den başlayıp 4 bin 500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Mühendis maaşları 2017 yılı Ocak ayında yapılacak zamlarla beraber 4 bin 200 ile 4 bin 900 TL arasında değişecek. Bu maaş dil tazminatı, aile ve çocuk yardımları gibi ücretlerinde eklenmesiyle 5 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Özel sektörde çalışan mühendislerde çalıştıkları kuruma göre aile yardımı veya dil tazminatı gibi ek ücretler alabilir. Görüldüğü üzere devlet memuru olan bir mühendisin maaşı çoğu devlet memurunun üzerindedir.

Kamu dairesinde mühendis olarak görev yapabilmek için öncelikle KPSS sınavına girmeniz gerekmektedir. Ayrıca Mühendisler kamuda kendi arasında 3 ayrılmaktadır. Devlet memuru, kadrolu devlet işçisi ve sözleşmeli memur veya sözleşmeli işçi olarak belirtebiliriz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

3000 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

120 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3120 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
 1. ender tığlı dedi ki:

  Kolaylıklar dilerim, Deniz İşletme Ulaştırma Mühendisi (biliyorsunuz TMMO yönetmeliğinde yapılan değişiklikle onlar da mühendis sınıfına girdi) üniversitede kaptan olması ya da Ulaştırma Denizcilik Bakanlığında sorvey mühendisi olması halinde ne kadar maaş alır ? KPSS tercihleri başladı da.. Yarına kadar gerekli. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Maaşı dedi ki:

   Selamlar,

   İstemiş olduğunuz ilgiye ulaşamadı.

   Saygılar…

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap