Mütercim Tercüman Maaşları Ne Kadar 2017

Mütercim Tercüman Maaşları Ne Kadar 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Halk arasında sıklıkla görebildiğimiz meslek dalları arasında yerini alan tercümanlık mütercimlik olarak bilinmektedir. Mütercim maaşları ne kadar ? İşte çok fazla merak edilmektedir. İlk olarak mütercimlerin ne şartlarda çalıştıklarından bahsedelim. Mütercimler Kamu ve Kuruluşlarında Genel İdare Hizmeti sınıfında görev alırlar. Görev şartları ve çalışma şekli olarak mütercimlerin meslekleri oldukça rahattır. Mütercimler aldıkları maaşa ek olarak dil bilgisi seviyesine göre dil tazminatı da alırlar. Ayrıca mütercim maaşları düz memur maaşlarına çok yakındır. Tabii, mütercim maaşlarında çalıştıkları kuruma göre farklılıklarda görülmektedir. Bu yüzden net olarak bir mütercimin maaşı şu kadardır demek çok zordur.

Mütercim maaşları ne kadardır? Sorusunun cevabı ise; yukarıda da belirttiğimiz gibi maaşlar çalışılan kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı gibi kurumlarda çalışan mütercim memurların maaşları 2 bin 900 – 3 bin 200 TL civarındadır. Bu kurumların dışında Dış işleri Bakanlığı ve TRT gibi kurumlarda mütercimlik yapan memurların maaşları ise diğer kurumlarda memurluk yapan kişilere göre daha yüksektir. Bu kurumlarda çalışan mütercim memurların maaşları 5 bin – 6 bin TL arasında değişmektedir.

Mütercim Maaşları Ne Durumda

Mütercim maaşları 2017 yılında diğer memurluklar gibi yükselecek. Açıklanan bilgilere mütercimlerin maaşlarına 2017 yılında % 3 oranında zam uygulanacak. Enflasyon verilerine göre ek bir zam daha yapılması bekleniyor. Dil tazminatı olarak da en az 190 TL ek ücret ödenmektedir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Mütercim Tercüman Maaşları Ne Kadar 2017

Aktif Maaş

3095 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

124 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

3219 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap