Müşteri Temsilci Maaşları

Müşteri Temsilci Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Müşteri temsilci maaşları ne kadar ? Aylık ücretleri nelerdir ? Müşteri temsilci günümüzün popüler meslek dalları arasında yerini alıyor. Kurumsal firmalar müşteri istek ve taleplerini takip etmek amacıyla kurmuş oldukları sistem ile kaliteyi ve başarıyı arıyorlar. Neredeyse hemen hemen her firmanın bir müşteri temsilcisi ağı bulunmaktadır. Peki, müşteri temsilcisi ne yapar ? Hangi görevleri vardır ? Maaşları ne kadar ? Çalışma ortamı nasıldır ? İşte merak edilen detaylar maasi.org‘da…

Müşteri temsilcisi ne iş yapar ?

Müşteri temsilcisi birimi firmayı tercih eden müşterilerinin istek ve şikayetlerini inceleyerek koordine eden birimdir. Müşterinin bir konuda şikayeti varsa onu teknik servis bölümüne iletilmesi gerekirse müşteri memnuniyeti adıyla konunun takip edilerek geri dönüş yapılmasını sağlar. Bu sebeple müşteri temsilci bölümleri çok önemlidir. Firmalar bu birimlere gelen talep ve şikayetler doğrultusunda ürünlerine şekil vermektedir.

Diyelim çamaşır makine üreten bir firmasınız. Sürekli olarak çalışma kapasitesi arızası geliyor. Bu durumda müşteri temsilciliği birimine binlerce istek geliyor. Bu arızının kaynağının tespitine göre makinenin yeniden düzenlemesi veya arızanın sebep olduğu parçanın bulunmasıdır. Müşterilere geri dönüş yapılarak sorunun çözülmesi diyebiliriz. Sonuç itibariyle müşteri temsilcisi bu işin koordinasyonundan sorumludur.

Müşteri temsilcisi maaşları ne kadar ?

Müşteri temsilcileri taban ücret + performans esaslarına görev yapar. Bu anlamda en düşük seviye üzerinden asgari ücret üzerine yapmış olduğu başarılı çalışmalar üzerine eklenmektedir. Net olarak 1500 + 500 (ek ödemeler, vardiya gibi) Vardiya sorumlusu veya amiri bu maaşlarının üzerine ek %15 – %20 zamlı maaş alır.

En düşük seviye : 1800 TL (yan ödemeler içerisinde)

Sorumlu : 2200 TL (yan ödemeler içerisinde)

Amir, şef : 2500 TL (yan ödemeler içerisinde)

En düşük maaş skalasından belirlenmiştir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Saha Satış Uzmanı (Temsilcisi) Maaşları başlıklı makalemizde saha satış müdürü maaşları, saha satış temsilcisi maaşları ve saha satış uzmanı maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap