Noter Maaşları

Noter Maaşları

Tapu ve buna benzer işlerin organizatörlüğünün yapıldığı birim olarak bilinene noter, son zamanlarda herkes tarafında ilgi duyulan meslek gurupları içinde karşımıza çıkmaktadır. Noter maaşları 2016 yılına gelindiğinde son zamanların en büyük enflasyon zammı ile karşılaşmış ve bunun dışında da ek zamlara tabii tutularak maaş miktarını bir hayli artırmıştır. Noter maaşı son zamanlarda notere ilgi duyan genç girişimci kitlesini artış göstermesine bağlı olarak maaşları sorusu kapsamında en çok karşımıza çıkan başlıklar altında değerlendiriliyor. Noter maaşlarına bakıldığında çalışma yılları ve buna bağlı mesleki anlamda göstermiş olduğu başarısına paralel olarak bir yükseliş içinde olan mesleki guruplar altında ele alınması mümkündür. Noter olarak işe başlayıp mesleki hayatında göstermiş olduğu başarılardan ötürü çeşitli alanlarda kendini yükselten bireylerin maaşlarının da buna paralellik göstereceği unutulmamalıdır. Noter maaşları ne kadar olacak sorun cevaplarına ise sitemizin ilerleyen sayfalarında yanıt bulacağınızdan emin olabil ve bu anlamda aklınızda kalan soru işaretlerinden bir an önce kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Operatörü Maaşları başlıklı makalemizde dsi iş makinası operatörü maaşları, iş makinası operatörü maaşları ne kadar ve kepçe operatörü iş maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Noter Maaşları

Aktif Maaş

3165 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

158 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3323 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Reklam
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bir Cevap Yazın

wpDiscuz

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap