Ofis Elemanı (Ofisboy) Maaşları

Ofis Elemanı (Ofisboy) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ofisboy kelimesini son yıllarda sık sık duyuyoruz. Ofisboy ne iş yapar? Sorusu da özellikle iş ilanlarına bakan kişilerin merak ettiği sorular arasındadır. Ofisboylar yani ofis elemanları bir ofis ortamında diğer çalışanların işlerine yardımcı olacak neredeyse her işi yapar. Dosyaların kargolanması, misafirlerin ağırlanması, misafirlerin karşılanması, fotokopi gibi işlemlerin yapılması gibi birçok işin ofisboylar tarafından yapıldığını görüyoruz. Ofis ortamında neredeyse bütün alanlarda ofis elemanlarının karşımıza çıktığını görebiliriz.

Ofisboy ne iş yapar ?

Ofisboy olma için ok özel şartlar aranmamaktadır. En az lise mezunu olunması ve ofis işlerinden anlayan birisi olması gerekiyor. Birçok firma bu konuda özverili çalışabilecek kişileri arasında görmek istiyor. Çünkü ofis elemanlarının günlerinin yoğun geçtiğini söyleyebiliriz.

Kamu da aynı anlamda iş yapan personellere büro memuru denilmektedir. Tüm evrak işlerini yüklenen kişilere denilmektedir.

Ofisboy maaşları ne kadar ?

Ofis elemanları devlet kadrolarına büro elemanı olarak atanabilirler. Yalnız bu kadronun çok fazla açılmadığını söyleyebiliriz. Özel sektörde ise rahatlıklaniş bulabilirler. Ofis elemanı (ofisboy) maaşları ise kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Özel sektörde maaşlar asgari ücretten başlarken devlette çalışan bir ofis elemanı aile yardımı ve ek ücretler haricinde 2.000 – 2.250 lira arasında maaş almaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Yeminli Tercüman Maaşları başlıklı makalemizde tercüman maaşı, tercüman maaşları ne kadar ve yeminli tercüman maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap