Öğretmen Maaşları 2017

Öğretmen Maaşları 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

En kutsal meslekler arasında gösterilen öğretmenlerin maaşları sürekli tartışma konusu olmuştur. Çoğu kişi öğretmen maaşlarının yetersiz geldiğinden yakınıyor. Bu yüzden öğretmen maaşları 2017 yılında ne kadar olacak? Sorusu sürekli gündemi süslüyor. Öğretmen maaşlarının 2017 yılında ne kadar olacağı açıklandı ve açıklamalara göre 2017 Ocak ayında yüzde 3 zam yapılacak. 2017 Temmuz ayında ise yüzde 4 zam gelmesi gündemde. Bizde sizlere yazımızda 2017 Ocak ayında öğretmen maaşlarının ne kadar olacağını belirteceğiz. Aşağıda yer alacak olan maaşlar bir öğretmenin çıplak maaşıdır. Yani eş – çocuk yardımı, nöbet ücreti, vergi dilimi kesintisi ve ek ders ücretleri dahil olmayan maaşlardır.

2017 ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE KADAR OLACAK

Öğretmen maaşları da diğer devlet memurları gibi değişkenlik göstermektedir. Hizmet yılına ve kademesine göre maaşları değişen öğretmenlerin aldıkları zam oranları da bu faktörler çerçevesinde değişiklik göstermektedir. En düşük öğretmen maaşı zammı 79 TL en yüksek zam ise 91 TL’dir. Bu çerçevede en düşük öğretmen maaşı olan 2 bin 635 TL’ye 79 TL zam eklenerek 2 bin 714 TL’ye yükselmiştir. En yüksek öğretmen maaşı olan 3 bin 038 TL’ye ise 91 TL eklenerek 3 bin 129 TL olacak. Bu maaşlar bir öğretmenin derecesine ve meslek yılına göre değişmektedir. 2017 yılında mesleğe yeni başlayan bir öğretmen en düşü öğretmen maaşı olan 2 bin 714 maaşla mesleğe başlayacak.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Fen Lisesi Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşları, lise öğretmenin maaşı ve özel lise öğretmen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Öğretmen Maaşları 2017

Aktif Maaş

2667 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

107 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

2774 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar
  1. eda dedi ki:

    zam bekliyoruz bakanım

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap