Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları

Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Okul öncesi öğretmeni ne iş yapar ? Okul öncesi öğretmenleri, erken çocukluk eğitimini veren kişilerdir. Okul öncesi öğretmenlerinin çalıştığı çocuk grubu 0 ila 6 yaş arasındadır. Okul öncesi öğretmenliği son derece önemli bir meslektir. Çünkü 0 ile 6 yaş arası bir çocuğun karakterinin oluşmaya başladığı yaşlardır. Bu yüzden, bu dönemde verilen eğitim çocuğun geleceğini etkileyebilir. Okul öncesi öğretmenlerinin alanında uzman kişiler olması lazımdır.

Bu mesleği yapabilmeniz için ilgili bölümün 4 senelik lisans programını bitirmeniz gerekmektedir. “Okul öncesi” terimi; anaokulları, çocuk bakım merkezleri, aile gündüz bakım evleri gibi merkezler için kullanılmaktadır. Okul öncesi öğretmenleri de bu gibi yerlerde çalışırlar. Bu öğretmenlerin ufak çocuklar ile iyi iletişim kurma becerisine sahip olması gerekir. Ayrıca son derece sabırlı olmalıdırlar. Sinirli bir kişiliğe sahip kimse bu mesleği yapamaz.

Okul öncesi çocuklarının kısa bir dikkat süresi vardır ve endişeleri genellikle oldukça basittir. Çoğu öğrenci, sevgi dolu, sevecen, eğlenceli ve oyun oynamayı, seven öğretmenler ister. Bu tarz öğretmenler çocuklarla çok rahat anlaşabilir.

YIL ZAM ÖĞRETMEN
2017 7% 3.091 ₺
2016 8% 2.889 ₺
2015 6% 2.675 ₺
2014 9% 2.523 ₺
2013 6% 2.315 ₺
2012 8% 2.184 ₺
2011 7% 2.022 ₺
2010 8% 1.890 ₺
Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Branş Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde branş öğretmen maaşları ne kadar, branş öğretmeni ve branş öğretmeni maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap