Orman ve Su işleri Bakanlığı Memur Maaşları

Orman ve Su işleri Bakanlığı Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Orman ve Su işleri Bakanlığı memuriyetiyle ilgili detaylı bilgi vereceğiz. Kurum özellikle ormanların korunması üzerinde detaylı çalışmalar yapmaktadır. Bakanlık sadece Orman ve Su işleri Bakanlığı’na memur alımı yapmaz kendisine bağlı olan birçok kuruma da personel alımı yapmaktadır. Orman ve Su işleri Bakanlığı memurları ne iş yapar? Sorusunun cevabı ise; Orman ve Su işleri Bakanlığı’nda çalışanlar genellikle mühendis olmaktadır. Aynı zamanda bakanlığın alanları hakkında bilgi sahibi olması gerekir.  İlgili bakanlıkta çalışanlar;

 • Bakanlık alışanları, ormanların geliştirilmesi, bakılması, işletilmesi ve ıslahında görev alırlar.
 • Bakanlık çalışanları, çölleşme ve erozyonla mücadele eder. Çölleşmeye ve erozyona engel olmak için ağaçlandırma yapar.
 • Bakanlık çalışanları, tabiatı korunması ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Ev ve yaban hayatın geliştirilmesini ve korunmasını sağlar.
 • Bakanlık çalışanları, su kaynaklarının korunmasını sağlar. Aynı zamanda sürdürülebilir şekilde kullanmasını da sağlamaktadır.
 • Bakanlık çalışanları, meteorolojik olayların izlenmesinde de görev almaktadır.

Orman ve Su işleri Bakanlığı personeli nasıl olunur? Sorusunun cevabı ise; Orman ve Su işleri Bakanlığı’nda ve bağlı genel müdürlüklerinde çalışabilmek için üniversitelerin Mühendislik Fakülte’lerinden ve ilgili lisans programlarından mezun olmanız gerekmektedir. Bakanlığa, Bilgisayar mühendisi, yazılım mühendisi, elektrik mühendisi ve orman mühendisliği bölümünden mezun kişiler rahatlıkla girebilir.

Orman ve Su işleri Bakanlığı personel alımlarının iş ilanlarına kurumun resmi sitesinden bakabilirsiniz. Orman ve Su işleri Bakanlığı personeli ne kadar maaş alır? Sorusunun ise; Orman ve Su işleri Bakanlığı çalışanlarının maaşları genellikle 2 bin 300 TL civarında başlar. Çalışanın kademesine göre ve çalışma yılına göre maşı değişmektedir. Bakanlık bünyesinde çalışan bir çok kadro bulunmaktadır. Örneğin mühendis kadrosunu listelemek gerekirse;

 • Orman Bakanlığı Bilgisayar Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Elektronik Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Elektrik Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Orman Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Çevre Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Gıda Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Otomasyon Mühendisi,
 • Orman Bakanlığı Yazılım Mühendisi,

Orman ve Su işleri Bakanlığı  yukarıda belirttiğimiz kadrolarından ibaret değildir. Daire başkanlıkları, şube müdürlükleri ve alt birimler bulunmaktadır. Yine kurum içerisinde çalışan memur sınıfı ve  işçi sınıfı çalışanlar bulunmaktadır. İşçi kadrolu, sözleşmeli ve geçici olmak üzere 3’e ayrılmaktadır. Geçici çalışan personel genellikle park, bahçe ve bu tip sınıfta görev yapmaktadır. 6 ay süreli çalışmaktadırlar. Aşağıda belirtiğimiz memur (657 sayılı) statüsünde çalışan kişinin maaşıdır. Ortalama maaş bilgisi verilmiştir. Unutmayınız ki, en düşük sınıfta olan hizmetli ve yardımcı hizmetler kadrosunda bir memur ile büroda görev yapan memur aynı maaş almazlar. Ek tazminatları ve göstergeleri farklıdır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Dışişleri Bakanlığı Memur Maaşları başlıklı makalemizde dışişleri bakanlığı işçi maaşları, dışişleri bakanlığı maaşları ve dışişleri bakanlığı maaşları ocak temmuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi bekar personele hesaplanmıştır.

Orman ve Su işleri Bakanlığı Memur Maaşları

Aktif Maaş

2689 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2769 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap