Ortopedi Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Ortopedi Teknisyeni – Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ortopedi teknisyen, tekniker, asistan ve doktor maaşları ne kadar ? İşte detaylar konumuzda… Ortopedi personelleri özel hastanelerde ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan kamu hastanelerinde branş görevi yaparlar. Ortopedi teknisyenleri protez yapımında görev alırlar. Ortopedi teknisyenleri, protez yapacağı sırada doktorların isteklerine uygun bir hale göre hazırlarlar. Doktorun isteklerini belirttiği reçete ve raporlarını inceler. Bu işlemde takılacak olan protezin ölçüsü alınır, plastiğin döküleceği kap ayarlanır. Uygun plastiğin dökülme işlemi yapılır, protezin diğer işlemleri yapılır ve takılma işlemleri yapılır.

Her insanın önünde bir yol ayrımı vardır. Eğitimin hayatının tercihleri sayesinde ömrünün sonuna kadar yapacağı mesleği seçmektedir. Meslek seçimi konusunda seçici davranmalısınız. Hangi mesleği sevdiği, hangi alanda başarılı olduğunuz gibi kriterleri iyi bilmeniz analizlerin yapılması gerekir. Bu sebepledir ki, sağlık alanında tercihleri arasında yer alan adayların mutlaka ortopedi bölümü incelemelerini tavsiye ederiz. Peki ortopedi teknisyeni veya teknikeri nasıl olunur ? Ne yapmak gerekir ? Hangi liseye gitmek gerekir ? Atamaları nasıldır ? Ne kadar maaş alırlar ? İşte detaylar…

Ortopedi Nasıl Olunur ?

Ortopedi teknisyeni olmak isteyen birisi Sağlı Meslek Liseleri’nin Ortopedi Teknisyenliği bölümünü bitirmeleri gerekir. Bu bölümü bitirdikten sonra KPSS sınavına girerek açık olan kadrolara atanabilirsiniz. Özel sektörde çalışmak isteyen kişiler ise başvurularını hastanelere veya bu konuda hizmet veren atölyelere yapabilirler.

Gerçek anlamda piyasa da iş yapabilmeniz için belli başlı deneyim kazanmış olmanız gerekiyor. Deneyim kazanmamış ve sadece unvanı ortopedici olan adaylar kesinlikle iş yapamaz. Her işte olduğu gibi iyi paralar kazanmak için öncelikle bilgi, tecrübe ve deneyim gerekir. Özel sektörde önce deneyim sonra maaş gelmektedir.

Ortopedi Maaşları

Sağlık maaşları branşa göre değişmektedir. Bu anlamda bir çok kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Ortopedi teknisyenlerinin el becerileri olması gerekir. Titiz ve dikkatli çalışmalı, ince ayrıntıları görebilmeleri gerekmektedir. Ortopedi teknisyeni – teknikeri maaşları ise devlet veya özel sektör olarak değişiklik göstermektedir. Özel sektörde maaşlar asgari ücretten başlamaktadır.

Kuruma ve kişinin tecrübesine göre asgari ücretin 2 – 3 katına kadar çıkabilmektedir. Devlette ise maaşlar genellikle 2.600 – 3.500 TL civarındadır. Doktor ise en az 4 bin TL iş başı yapmaktadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap