Otel Çalışanları Maaşları

Otel Çalışanları Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Otel çalışanları ne kadar maaş alıyor? Yaz aylarında turizmin kalbi olan Akdeniz ve ege kıyılarında oteller ve çeşitli tatil köyleri canlanıyor. Bu canlanma otellerdeki personel ihtiyacını artırıyor. Otel çalışanları ne kadar maaş alıyor? Bu sorunun yanıtı personelin çalışma konumuna göre değişiklik gösteriyor. Oteller müdür, müdür yardımcısı, garson, aşçı ve temizlik görevlileri çalışmaktadır. Otelde çalışanların avantajlarından birisi de hem ucuza tatil yapma hem de para kazanma fırsatının ayaklarında olmasıdır.

Otelde çalışmak istiyorsanız yaz aylarında otelciliğin canlandığı bölgelerde kolaylıkla iş bulacağın hatırlatmak isteriz. Otel çalışanları içinde en çok maaşı otel yöneticileri almakta bunu takiben aşçılar ve barmenler şeklinde sıralanmaktadır.

Otel çalışanları ne kadar maaş alır? Daha öncede bahsettiğimiz gibi çalışanın konumuna ve çalışma saatine göre aldığı maaşlar değişiklik göstermektedir. Maaşlarda en belirleyici özellik tabii ki de çalışanın konumu olmaktadır. Otel resepsiyonunda bulanan bir bayan ile otel müdürün çalışma saatleri ve maaşları arasında ters ilişki olması ebetteki beklenmedik bir durum değildir. Otelde çalışmak kimilerinin hayalidir. Otel sektöründe yabancı diliniz varsa her zaman bir adım önde olacağınızı unutmayın.

Yabancı dil bilginin olduğu çalışan otelin diğer aktivitelerinde de kendini gösterecektir. Bu iş koşullarının hafiflemesini ve kazanılan maaş miktarının artması beraberinde getirecektir. Turizmin arttığı aylarda artış göstermekte hatta bazen o aylarda sınırlı kalmaktadır.

Otel Çalışanları Maaşları

Otel müdürü maaşları çalıştığı bölgeye göre değişir. Genellikle otelin tüm işleyişinden sorumludur. Bu sorumluluğun ve yetkinin çalışan personelin maaşına yansıması 7 bin TL ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Maaş yüksek gibi görünse de yaptıkları iş bakımından ufak rakamlardır. Zorlu ve yorucu çalışma saatleri vardır. Yorucudan kasıt bedel yorgunluğu anlaşılmamasıdır. (Zihin)

Ayrıca en çok sorular arasında olan otel resepsiyonist maaşları, otel müdürleri maaşları, otel çalışan maaşları, otel garson maaşları, otel aşçı maaşları, otel bellboy maaşları ve otel eleman maaşları yer almaktadır. Bu bölümlerde çalışan personellerin maaşları ortalama 2 bin TL – 5 bin TL’dir.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan İşçi Maaşları Ne Kadar Oldu 2016 - 2017 başlıklı makalemizde işçi emekli maaşları ne kadar, işçi maaşları ne kadar oldu ve kadrolu işçi maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap