Otomasyon Teknikeri Maaşları

Otomasyon Teknikeri Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Otomasyon sistemleri günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Otomasyon tekniker – teknisyen maaşları ne kadar ? Özel ve kamu çalışma alanlarında dair bilgiler verirken, çalışma sistemleri bakımından ne gibi avantajları olduğuna değineceğiz. Sizlerinde bildiği üzere otomasyon günümüzün en önemli yaşam kaynağıdır. Sistemleri basitleştirerek, zaman ve maddi kazanç sağlamaktadır. Eskiden 1 günde üretilen ürünler, otomasyon sayesinde dakikalar içerisinde hazır oluyor. Tabi burada teknolojinin de faydasını söylemeden geçemeyeceğiz.

Otomasyon teknikeri nasıl olunur ?

Otomasyon teknikeri olabilmeniz için 2 yıllık üniversite okumanız gerekiyor. Piyasa da çalışa bilmeniz için ise kalifiyeli bir usta olmanız lazım. Peki deneyim, tecrübe ve bilgi nasıl elde edilir ? Üniversite de sadece teorik bilgiler gösterilirken, piyasa koşullarında deneyim çok önemlidir. Yeni mezun olduktan sonra piyasa çalışa bilmeniz için kesinlikle işi öğrenmeniz gerekiyor. Özverili bir şekilde gayret göstermeniz halinde ileri de kolunuza altın bilezik takmanız kaçınılmaz olacaktır.

Otomasyon teknikeri ne iş yapar ?

Sistemlerin kontrol ve kumandasını sağlayan kişidir. Kontrol ve kumanda ne demektir ? Bir sistemin sorunsuz bir şekilde yapması gereken işi yapmasına denilmektedir. Bu işi yapmasını sağlayan sisteme ise kumanda denir. Sistemlerin tümüne ise otomasyon sistemleri denilmektedir. Teknik eleman ise bu sistemleri doğru ve hatasız çalışması konusunda bilgi ve deneyime sahip kişiye denilmektedir.

Sahada ne iş yapar ? Dilerseniz kısa bir örnek ile otomasyon teknikerin saha da hangi tip sorunlar ile karşılaşacağı ve ne gibi çözümler üretebileceği konusunda bilgiler sunalım.

Yangın söndürme sistemlerine görev yapabilir. Yangın çıkabilecek yerlere kabloların çekilmesi ve detektörlerin bağlanması işlemini gerçekleştirebilir. Detektörlerin diğer ucu yangın panosunda, yangın algılandığı zaman sistem devreye girerek su söndürme işlemi sayesinde bulunduğu bölgeye su pompalıyor. İşte otomasyon teknikeri bu tip işlerde görev alabilir.

Otomasyon teknikeri kaç lira maaş alır ?

Özel sektörde deneyim üzerinde maaşların verildiğini diğer konularımızda dile getirdik. Ortalama asgari ücret seviyesinden başlar ve 3 bin TL’ye kadar varan maaş aralıklarında çalışabilirler. Ayrıca gerçek anlamda işin ehli olan kalifiyeli tekniker 3 bin TL’nin üzerinde maaş alır.

Kamu da ise belli başlı kurumların kadroları vardır. Memur ve işçi arasında ufak maaş farkları olsa ortalama 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasındadır.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknikeri Maaşları başlıklı makalemizde elektronik teknikeri maaşı ne kadar, elektronik teknikeri maaşları 2017 ve elektronik teknikeri ne kadar maaş alır hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap