Özel Güvenlik ve Koruma Maaşları

Özel Güvenlik ve Koruma Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel Güvenlik ve Koruma Maaşları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Güncel olarak personel maaşlarını buradan öğrenebilirsiniz. Temmuz 2016 ve Ocak 2017 zamlı maaşları aşağıda listenmiştir. Ülkemizde artık koruma ve güvenlik birimlerinin yerine özel güvenlik elemanları çalışmaktadırlar. Bu elemanlar bulunduğu bölgeyi silahlı ve silahsız bir şekilde korumaktadırlar. Bazen insanların geçiş kontrol noktalarında görev alan bu kişilerin maaşları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Öncelikle ülkemizde tahmini olarak 1 milyon civarında özel güvenlik personeli vardır. Bu personelin belli kısmı silahlı ve silahsız olarak bulundukları bölgeye korumakla görevlidir.

Popüler meslekler arasında olan özel güvenlik ve koruma ürünleri kendi içerisinde şef, vardiya şefi veya sorumlu amir gibi statüleri vardır. Her bir statünün ortalama 200 TL ile 400 TL arasında bir fark oluştuğunu var sayarsak en düşük asgari ücretle çalışan bir özel güvenlik elemanı bulunduğu birimin amiri maksimum 2200 TL ile 2400 TL arasında maaş aldığını söyleyebiliriz. Sonuç itibariyle özel güvenlik ve koruma bölümü maaşları 1700 TL ile 2000 TL arasındadır. Tabi düşük olan personelde olabilir. Yapmanız gereken sağlam bir firmada çalışmaktır. Çalışanına değer vermesi her şeyden önce gelmektedir. Hem maaş hakkı ile hem de sosyal imkanlarda olabildiğince fazla kullandırması firmanın kalitesini ortaya koyar. Böylece insanlar bu tip firmaları günümüzde olduğu gibi tercih eder.

Özel güvenlik ve koruma iş imkanları ve maaşları oldukça iyidir. Her ilde geniş alanına sahip olan özel güvenlik net maaşları asgari ücreti + yol + mesai + vardiya gibi ek gelirlerden oluşmaktadır.

Özel Güvenlik ve Koruma Kaç Lira Maaş Alır ?

En düşük seviye üzerinden hesaplama yapılmıştır. Özel güvenlik ve koruma bölümü mezunları maaşları net ele geçen ücret firmasına göre değişmektir. Bazı örnekler vermek gerekirse;

Asgari ücret : 1300 TL

Yol parası : 300 TL (kısa veya uzun mesafelerde değişmektedir. Firmalar dolmuş üzerinden hesaplama yapmaktadır. Otobüs gibi ekonomik vasıtaları seçen personellerden aylık 100 TL tasarruf etmektedir.)

Yemek parası : Günlük 5 TL ile 6 TL arasında (Aylık 20 x 5 : 100 TL)

Mesai veya vardiya tazminatı : Mesai tazminatı saatlik olarak hesaplanmaktadır. Saatlik 4 TL ile 7 TL arasında değişir. Haftalık çalışma saati üzerinden (45 saat) her geçen saat ekstra fark demektir. Aylık 40 saat çalışma saati olan bir personel 160 TL (en düşük seviyeden) fazla para alır.

Sonuç olarak; 1300 + 100 + 100 + 160 : 1660 TL (en düşük seviyeler üzerinden hesaplama yapılmıştır.)

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Özel Güvenlik Maaşları 2016 - 2017 başlıklı makalemizde özel güvenlik, özel güvenlik elemanı maaşları ve özel güvenlik maaşları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap