Özel Hastane Acil Tıp Teknikeri (ATT) Maaşları

Özel Hastane Acil Tıp Teknikeri (ATT) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel hastanelerde acil tıp teknikeri veya teknisyeni (ATT) olarak görev personel maaşlarına ilişkin bilgiler paylaşacağız. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren acil tıp teknikerleri, kaza yapan veya hastalanıp acil müdahaleye ihtiyacı olan kişilere ilk müdahaleyi uygulamaktadır. Bu müdahaleler kişilerin hastaneye yetiştirilmesi sırasında önemli bir rol oynar ve kişinin hayatta kalmasını sağlar. Bu özellikleri düşünüldüğü zaman bu meslekte kariyer hedefi olan kişilerin her zaman hızlı bir şekilde hareket etmesi ve soğukkanlı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Acil Tıp Teknikeri Nasıl Bir Meslektir ?

Acil tıp teknikeri olmak isteyen kişiler sağlık meslek liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği (ATT) bölümünü bitirdikten sonra bu mesleği yapabilirler. Eğer bu bölümü bitirmediyseniz veya üniversite eğitimi almak istiyorsanız meslek yüksek okullarının ATT bölümlerini tercih edebilirsiniz.

ATT Maaşları 2018

Acil tıp teknikerleri özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde görev alabilir. 112 acil servi hattında da çalışabilirler. İstihdamının diğer bölümlere göre daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Maaşları çalıştığı hastaneye göre farklılık gösterebilir. Bunun en büyük nedeni maaşın üzerine yapılan giydirmelerin farklı olmasıdır. Döner sermaye ödemesi bunun en iyi örneğidir. Gelin kamu ve özel hastane arasında farkları yakından inceleyelim.

Özel Hastane ATT Maaşları

Özel sektörde de nöbetler haricinde maaş genellikle asgari ücreti ve %10 farkıyla başlar. Özel de iyi bir maaş almak istiyorsanız, sağlık alanında başarısını kanıtlamış hastanelerde görev yapmanız gerekiyor. Lokman hekim, Medicana, Medipol, Başakşehir gibi sıralayabiliriz. Ayrıca bölgeye göre de farklılıklar olabilir. Örneğine İstanbul brüt 2900 TL maaş alırken, Bursa da brüt 2500 TL alabilir.

Üniversitesi ve Devlet Hastaneleri ATT Maaşları

Acil tıp teknikeri maaşları ise kişi devlet kurumlarından birinde yeni işe girmişse 2.400 TL maaş alır. Çocuk yardımı gibi ek yardımlar da üzerine eklenir. Ayrıca özel sektörden iyi yanı döner sermayenin olmasıdır. Bunu da eklediğimiz de brüt maaş 3 bin 500 TL’nin üzerine çıkmaktadır. Ele geçen de 3 bin TL civarında olur. (vergi dilimine göre fark edebilir. Ocak ayı ile Aralık ayı net maaşları bir olmaz.)

Sonuç ve Değerlendirme

İster özel hastane olsun, isterse kamu hastanesi olsun kişinin kendini yetiştirmesi çok önemlidir. Özel de iş yapacak ise deneyim, bilgi ve tecrübe ön planda olurken, kamu da çalışmak istiyorsa KPSS’ye girmesi gerekmektedir. Özel de en düşük asgari ücret seviyesinden 2 bin 500 TL seviyelerine çıkmaktadır. Kamu da ise hastanesine bağlı değişmekle birlikte 2 bin 400 TL ile 3 bin 500 TL arasında maaş aldıkları görmekteyiz.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kimyager Maaşları başlıklı makalemizde arge kimyager maaşları, dsi kimyager maaşları ve fabrikada kimyager maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap