Özel Kuvvetler (Bordo Bereli) Maaşları

Özel Kuvvetler (Bordo Bereli) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Özel kuvvetler personel maaşları ne durum ? 2016 – 2017 veriyle birlikte… Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği olarak bildiğimiz özel kuvvetler hakkında bilinmedik soruları açıklayacağız. Bu birimi anlatırken şu an özel kuvvetler komutanı kimdir ? belirtmeden geçmek istemedik. Özel kuvvetlerin başında Korgeneral Zekai Aksakallı bulunmaktadır. Özel kuvvetler asker alımı 2016 yılına ait yeni personel alacağını açıkladı. Eskiden beri özel kuvvetler personelleri askerler içerisinden alınıyordu. Örneğin Türk Silahlı Kuvvetlerde görev uzman çavuş veya astsubay Özel Kuvvetler Komutanlığına geçiş yapıyordu. Darbe girişiminden sonra ordu içerisine yuvalanmış alçak fetö örgütlerinin temizliğinden ardından, Özel Kuvvetler Komutanlığı personel ihtiyacı için sivil personel alımına geçiş yaptı. Burada fiziki mülakatlar ile birim kendine bordo bereli yetiştirecek.

Yurt içi ve yurt dışında bir çok operasyon düzenler. Çok özel birimlerdir. Bordo bereli olarak bildiğimiz Özel Kuvvetler Komutanlığı personelleri hakkında merak ettiğiniz konuları bizlere iletebilirsiniz.

Özel Kuvvetler Komutanlığı Maaşları

Türk Özel Kuvvetler personel maaşları 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu göre düzenlenmektedir. 657 sayılı devlet memurlarına gelen zamlardan yararlanmaktadır. Bu farklar Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara yansımaktadır. Şu an içinde özel kuvvetler maaş zammı 2016 Temmuz ayı için %5 olurken, Ocak 2017 yılı için %3, Temmuz 2017 için ise %4 olarak belirlendi. Bu zam oranları enflasyonun altında kalırsa, enflasyon farkını kadar zam verilecektir. Örneğin; Ocak 2017 de enflasyon %6 çıkarsa ekstra olarak %3’lük bir zam maaşlara yansıyacaktır.

Özel Kuvvetler Personel Maaşları

Birimde görev yapan personellerin özel kuvvetler uzman çavuş maaşları, özel kuvvetler astsubay maaşları ve özel kuvvetler subay maaşları üzerine konuşacağız. Yukarı bahsettiğimiz zamlardan her çalışan gibi uzman çavuş, astsubay ve subay rütbeli personeller yararlanır. Bordo bereli maaşları ne kadar ? 2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 yıllarının ortalama yaklaşık olarak zam oranı %6’dır. En düşük seviye görev yapan uzman çavuş 3500 TL civarında maaş alırken astsubay statüsünde olan personeller ise 4200 TL ve subay rütbesinde olan personel ise 5000 TL maaş almaktadır. Ekstra tazminatları vardır. (Sınır ötesi, güney doğu gibi)

Ömer Halis Demir

Özel Kuvvetlerden bahsederken Ömer Halis Demir ismini unutmamak gerekir. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan kalleş darbe girişiminde FETÖ teröristlerinin açtığı ateş sonucu, şehit olarak şehadet şerbetini içti. Vatan sana minnettardır. Ruhun şad olsun.

Sponsor İçerikler

Bir önceki yazımız olan Kaloriferci Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde kaloriferci, kaloriferci maaş ve kaloriferci maaş bordrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
Sponsor Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap